fbpx

Nasza Fabryka Czekolady „BAŁTYK” została wybrana do elitarnego grona firm, które przez ostatnie trzy dekady najbardziej przyczyniły się do rozwoju województwa pomorskiego. Wyboru dokonała redakcja „Gazety Wyborczej Trójmiasto” z okazji 30-lecia przemian gospodarczych w Polsce.

Wyróżnienia zostały przyznane firmom, które zdaniem dziennikarzy wniosły największy wkład w rozkwit gospodarki na Pomorzu, a także godnie reprezentują region zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej. Nagrodą były tzw. „jedynki” gazety z artykułem opisującym znaczenie przemian gospodarczych ostatnich 30 lat. Wręczono je podczas konferencji pt. „30-lecie przemian gospodarczych województwa pomorskiego”. W imieniu „Bałtyku” wyróżnienie odebrał prezes firmy Konrad Mickiewicz.

Historia „Bałtyku” jest odzwierciedleniem przemian, jakie zachodziły w Polsce przez ostatnie stulecie. Początki firmy to czasy Wolnego Miasta Gdańska, a potem tragicznych wydarzeń wojny i okupacji. W kolejnych latach „Bałtyk” doświadczył procesów nacjonalizacji i stał się częścią systemu gospodarczego Polski Ludowej. Po odzyskaniu wolności i nastaniu ery gospodarki rynkowej gdańska fabryka czekolady trafiła w ręce skandynawskiego inwestora tracąc na pewien czas swoją historyczną nazwę i specyfikę. W 2005 roku odkupiliśmy fabrykę od jej zagranicznego właściciela i rozpoczęliśmy trudny proces odbudowy marki „Bałtyk” w oparciu o nasz własny, polski kapitał – mówi prezes ZPC „Bałtyk” Konrad Mickiewicz. Powróciliśmy przede wszystkim do historycznej nazwy, sięgnęliśmy po tradycyjne receptury i techniki produkcji. Sukcesywnie wprowadzamy także wiele nowatorskich rozwiązań, aby uczynić „Bałtyk” słodką wizytówką zarówno Gdańska jak i całego regionu – podkreśla K. Mickiewicz.

Pomorska firma 30-lecia „Gazety Wyborczej Trójmiasto” to kolejne wyróżnienie przyznane „Bałtykowi” przez regionalne media. Wcześniej gdańska fabryka czekolady zwyciężyła także w konkursie Dziennika Bałtyckiego „Top Produkt” oraz otrzymała laury w plebiscycie na firmę wspierającą markę Gdańska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nie katalog

Koszyk

Back to Top