fbpx

Fabryka Czekolady „Bałtyk” wygrała plebiscyt „Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych” w kategorii „Przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska”. „Bałtyk” otrzymał dwie nagrody – nagrodę publiczności oraz nagrodę prezydenta Gdańska. Uroczysta gala podsumowująca wyniki plebiscytu odbyła się w czwartek, 18 stycznia, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

W każdej kategorii plebiscytu „Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych” przyznawane były dwie nagrody – nagroda publiczności i nagroda prezydenta Gdańska. Nagroda publiczności przyznawana była głosami mieszkańców miasta, internautów, czytelników Dziennika Bałtyckiego jak i po prostu sympatyków Gdańska z różnych zakątków Polski. Nagroda prezydenta Gdańska przyznawana była na mocy decyzji kapituły plebiscytu. W kategorii „Przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska” Fabryka Czekolady „Bałtyk” zdobyła obie te nagrody.

Uroczystość wręczenia nagród w plebiscycie odbyła się podczas gali w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Z rąk prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz prezesa gdańskiego „Startera” Tomasza Szymczaka, nagrody odebrał Konrad Mickiewicz – prezes ZPC „Bałtyk”. Wygrana w plebiscycie zarówno głosami publiczności jak i decyzją kapituły jest dla nas podwójnym wyróżnieniem, a także wyjątkowym prezentem na rozpoczęcie roku, w którym „Bałtyk” obchodzi jubileusz 95-lecia – mówi Konrad Mickiewicz, prezes ZPC „Bałtyk”. W ten sposób urzeczywistniają się nasze marzenia, że można budować i rozwijać firmę w oparciu o polski kapitał, tworzyć kultowe słodkości sprawiające radość wielu ludziom i jednocześnie być słodkim ambasadorem Gdańska.

Plebiscyt zorganizował Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wraz z miastem Gdańsk i Dziennikiem Bałtyckim.

Fabryka Czekolady „Bałtyk” od wielu lat znana jest z kultywowania gdańskich tradycji i podkreślania związków z miastem. Przed laty produkowano m.in. słynne czekolady „Ratuszowe” czy „Jedyne”, które były „opakowane” pięknymi zdjęciami Gdańska. Od kilku dekad „Bałtyk” produkuje także „Likworki Gdańskie”, które wytwarzane są według tradycyjnej receptury i techniki zyskując miano „kultowych” produktów Gdańska. W ostatnich latach „Bałtyk” wprowadził także wyjątkową linię słodyczy upominkowych z obrazami gdańskiej malarki Magdy Benedy. Jednym z najbardziej znanych takich właśnie słodkich podarunków stał się kartonik pralinek z nadzieniem jogurtowo-owocowym, na którym jest obraz pt. „Popatrz na Gdańsk”. Od dwóch lat, we współpracy z Gdańską Organizacją Turystyczną ZPC „Bałtyk” tworzą także słodkości w ramach tzw. „Gdańskiej linii słodyczy”, która jest słodką wizytówką miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nie katalog

Koszyk

Back to Top