O nas

Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk” to największa i najbardziej popularna fabryka czekolady na Pomorzu. Wszystkie wyroby czekoladowe „Bałtyku” tworzymy według naszych własnych receptur. W produkcji słodyczy korzystamy zarówno z bogactwa naszych tradycji sięgających początku ubiegłego stulecia, jak i z nowatorskich rozwiązań, które opracowujemy obecnie. Dzięki temu nasze produkty charakteryzują się wyjątkowym smakiem, trafiającym w gusty sympatyków zarówno starszych jak i młodszych pokoleń.

Najnowsza historia firmy rozpoczęła się w roku 2005, kiedy to „Bałtyk” stał się częścią grupy kapitałowej firmy „Bomilla” Sp. z o.o. z Włocławka i zaczął rozwijać się w myśl jednej wizji, wspólnej dla obu przedsiębiorstw.
W 2016 roku rozpoczęliśmy proces konsolidacji spółek należących do tej grupy i połączenia ich jako Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”. W wyniku tego procesu, od 1 września 2016 roku jest to jedna, spójna firma z centralą w Gdańsku i trzema zakładami produkcyjnymi (jeden w Gdańsku-Oliwie i dwa we Włocławku). Specjalizacją zakładu w Gdańsku, zgodnie z tradycją, jest produkcja wyrobów czekoladowych, natomiast specjalizacją dwóch zakładów we Włocławku są odpowiednio wyroby drażerowane i karmelki.

Zakłady posiadają bogatą infrastrukturę techniczną oraz rozbudowany park maszynowy.

Więcej na temat konsolidacji w komunikacie prasowym

Misją nowej organizacji jest: „Przyjazne środowisko pracy, etyczny rodzimy biznes, ścisła współpraca i ciągły rozwój z Partnerami Handlowymi oraz nastawienie na realizację potrzeb klienta poprzez dostarczenie wysokiej jakości produktu, sprawiającego radość z konsumpcji”.

Realizujemy misję poprzez:

  • współpracę z Partnerami Handlowymi, opartą na wzajemnym zaufaniu i szacunku,
  • przejrzysty i stabilny biznes,
  • przejrzystą politykę cenową,
  • ciągłe doskonalenie kompetencji pracowników,
  • doskonalenie skuteczności zintegrowanego systemu zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem pracy,
  • szacunek do tradycji firmy i jej miejsca w historii regionu.

Głównym celem organizacji jest satysfakcja Klientów. Ich wysokie wymagania spełniamy poprzez dbałość o walory smakowe naszych wyrobów, do produkcji których wykorzystujemy surowce najwyższej jakości.


 

ZPC „BAŁTYK” bierze udział w Programie Innowacyjna Gospodarka. Projekt „Bałtyku” na nową innowacyjną inwestycję w ramach Programu Operacyjnego – Innowacyjna Gospodarka Działanie 4.4 „Inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym” został pozytywnie oceniony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W wyniku pozytywnej decyzji podpisano umowę o dofinansowanie projektu i przyznano odpowiednie środki. W chwili obecnej trwa realizacja projektu „Zasadnicza zmiana produkcji wyrobów cukierniczych poprzez zastosowanie urządzenia ServoForm”.