Bieg Świętojański

Bieg Świętojański

 „Bałtyk” jest bardzo dobrze znany w środowisku biegowym ponieważ produkuje wiele produktów dla osób aktywnie spędzających czas, w tym oczywiście dla biegaczy. Dlatego nie mogło nas zabraknąć na wyjątkowym, nocnym Biegu Świętojańskim w Gdyni w ramach cyklu PKO Grand Prix Gdyni.

 

Bieg Świętojański w Gdyni jest biegiem nocnym ulicznym, co nadaje mu wyjątkowy klimat. Zawodnicy mają do pokonania trasę przebiegającą przez centrum miasta, a także przez leśne tereny drogi wiodącej na Witomino. Co roku w biegu startuje kilka tysięcy osób, aby w ten sposób uczcić święto gdyńskiej ulicy Świętojańskiej i oczywiście przywitać wakacje. Zawody składają się konkurencji marszu „nordic walking” oraz biegu głównego na 10 kilometrów.

 

Bieg Świętojański003 Bieg Świętojański004  Bieg Świętojański

 

Fabryka Czekolady „Bałtyk” jest w gronie sponsorów cyklu PKO Grand Prix Gdyni już od dwóch edycji. Na tegoroczny Bieg Świętojański przygotowaliśmy specjalne stoisko w biurze zawodów, na którym zawodnicy zaopatrywali się m.in. w batony energetyczne i czekolady proteinowe „Bossman”, „Orzechy Bałtyckie”, karmelki „Dulio” z magnezem i witaminami, a także czekolady gorzkie i oczywiście kultowe „Malajskie. Na zawodników i kibiców czekały oczywiście pyszne degustacje produktów „Bałtyku”.

 

Bieg Świętojański001 Bieg Świętojański002  Bieg Świętojański008

 

W pakietach startowych, dla uczestników biegu przygotowaliśmy niespodzianki. Na pierwszych 1200 zawodników czekały kultowe czekolady mleczne z wiórkami kokosowymi – czyli słynne „Malajskie”, a na pozostałych – karmelki nadziewane czekoladą z dodatkiem magnezu, czyli „Dulio Choco Feel”.

 

 

 Bieg Świętojański002  Bieg Świętojański003 Bieg Świętojański_odbiór pakietów