Wygrywamy gdański plebiscyt!

Wygrywamy gdański plebiscyt!

Głosami publiczności, Zakłady Przemysłu Cukierniczego BAŁTYK zwyciężyły w plebiscycie „GDAŃSK – MIASTO PRZEDSIĘBIORCZYCH”. Nasza fabryka czekolady uzyskała najwięcej głosów w kategorii „Przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska”.

Plebiscyt zorganizował Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wraz z miastem Gdańsk i spółką Polska Press. Głosowanie odbywało się na stronach internetowych „Dziennika Bałtyckiego” i trwało od 1 do 19 grudnia. „Bałtyk” uzyskał łącznie 6708 głosów zwyciężając z siedmioma innymi gdańskimi firmami, które były nominowane do udziału w plebiscycie.

„Bałtyk” to fabryka czekolady, której dzieje nierozerwalnie wiążą się z historią Gdańska  – mówi Konrad Mickiewicz, prezes ZPC „Bałtyk”. Cieszymy się, że to właśnie głosami publiczności zdobyliśmy miano przedsiębiorstwa wspierającego markę Gdańska. Oznacza to, że produkty „Bałtyku” oprócz swoich walorów smakowych są także słodkimi ambasadorami naszego miasta – podkreśla K. Mickiewicz. 

Prezes ZPC Bałtyk Konrad Mickiewicz

Prezes ZPC Bałtyk Konrad Mickiewicz

 

Fabryka Czekolady „Bałtyk” od wielu lat znana jest z kultywowania gdańskich tradycji i podkreślania związków z miastem. Przed laty produkowano m.in. słynne czekolady „Ratuszowe” czy „Jedyne”, które były „opakowane” pięknymi zdjęciami Gdańska. Od kilku dekad „Bałtyk” produkuje także „Likworki Gdańskie”, które wytwarzane są według tradycyjnej receptury i techniki zyskując miano „kultowych” produktów Gdańska. W ostatnich latach „Bałtyk” wprowadził także wyjątkową linię słodyczy upominkowych z obrazami gdańskiej malarki Magdy Benedy. Jednym z najbardziej znanych takich właśnie słodkich podarunków stał się kartonik pralinek z nadzieniem jogurtowo-owocowym, na którym jest obraz pt. „Popatrz na Gdańsk”. Od dwóch lat, we współpracy z Gdańską Organizacją Turystyczną ZPC „Bałtyk” tworzą także słodkości w ramach tzw. „Gdańskiej linii słodyczy”, która jest słodką wizytówką miasta.

Fabryka Czekolady „Bałtyk” w oparciu o potencjał swoich zakładów w Gdańsku i Włocławku, wspiera rocznie blisko sto regionalnych wydarzeń i przedsięwzięć o charakterze charytatywnym, kulturalnym i prozdrowotnym współpracując m.in. z Gdańską Fundacją Hospicyjną, Operą Bałtycką, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Polskim Związkiem Żeglarskim czy Stowarzyszeniem Trefl Pomorze.