Triathlon Gdańsk

Triathlon Gdańsk

Nasza Fabryka Czekolady BAŁTYK była partnerem zawodów Triathlon Gdańsk, w których wystartowało około tysiąca osób. Były słodkie i energetyczne nagrody, fontanna czekolady, degustacje i niespodzianki.

 

Zawody odbyły się w Gdańsku, przy molo w Brzeźnie w dniach 13 i 14 lipca. Pierwszego dnia wystartowało ponad 200 dzieci w kategoriach od najmłodszych do juniorów. W pakietach startowych dla młodych triathlonistów Fabryka Czekolady „Bałtyk” przygotowała mleczne karmelki z czekoladą „Dulio Choco Feel”. Zawierają one magnez pomocny w chwilach stresu i wysiłku oraz poprawiający koncentrację.

 

 meta001  meta006 meta002

 

W niedzielę, 14 lipca odbyły się natomiast główne zawody na dystansie olimpijskim, w których wystartowało około 800 zawodników. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 09:00 i rozegrana została na dystansie olimpijskim (1500 metrów pływania, 40 km na rowerze i 10 km biegu). Przed startem zawodnicy mogli wyposażyć się w zapas energii na stoisku „Bałtyku”. Były tam m.in. czekolady proteinowe i batony energetyczne „Bossman”, „Orzechy Bałtyckie”, karmelki „Dulio” z magnezem i witaminami, a także czekolady gorzkie i oczywiście mleczne z wiórkami kokosowymi, czyli kultowe „Malajskie”. Na mecie, na wszystkich, którzy ukończyli zawody, czekała fontanna czekolady przywieziona prosto z linii produkcyjnych „Bałtyku”. Ponadto firma przygotowała także słodkie i energetyczne nagrody dla zwycięzców w kategoriach „open” kobiet i mężczyzn.

 

 meta008  meta007 meta009

 

 

„Bałtyk” jest bardzo dobrze znany w środowisku sportowym ponieważ produkuje wiele produktów dla osób aktywnie spędzających czas. Czekolady proteinowe „Bossman” tworzone na bazie gorzkiej czekolady (bez dodatku cukru) i wzbogacone białkiem pomagają w regeneracji zmęczonych mięśni. Batony energetyczne „Bossman” to natomiast odpowiednia kompozycja naturalnych składników dostarczających energii, witamin i minerałów. Karmelki „Dulio Vita” dostarczają witamin A, C i E wzmacniających odporność organizmu, a karmelki „Dulio Choco Feel” dostarczają magnezu. Szczególne miejsce w sercach, a dokładniej mówiąc w żołądkach zawodników zajmują „Orzechy Bałtyckie” (orzechy w mlecznej czekoladzie), które pomagają szybko i ze smakiem uzupełnić spalane kalorie. Bardzo często produkty „Bałtyku” można spotkać na punktach odżywczych w strefach regeneracji ultra maratonów, biegów ulicznych i zawodów triathlonowych.