Święto Gdańskich Słodyczy

Święto Gdańskich Słodyczy

Zapraszamy na ŚWIĘTO GDAŃSKICH SŁODYCZY i promocję i promocja albumu pt. „Słodkie historie Gdańska” autorstwa Mieczysława Abramowicza i wydawnictwa KOSYCARZ FOTO PRESS / KFPA to wszystko w przedświąteczny weekend (24 i 25 marca) w GCH Manhattan w godzinach 11.00 – 17.00

W ramach „Święta Gdańskich Słodyczy” przygotowaliśmy wiele słodkich atrakcji, które czekają na Was w Gdańskim Centrum Handlowym MANHATTAN w dniach od 24 do 25 marca (sobota/niedziela) w godzinach 11-17. W sobotę, 24 marca, uruchomimy fontannę pysznej, mlecznej czekolady, a w niedzielę, 25 marca, przygotujemy dla Was gorącą czekoladę do picia. Przez cały weekend będziemy częstować naszymi słodkościami. Zapraszamy także na nasze stoisko, które przygotowaliśmy w GCH „Manhattan” specjalnie na Święto Gdańskich Słodyczy. Będzie można na nim kupić kultowe czekolady, pralinki i cukierki „Bałtyku”.

Kulminacyjnym momentem Święta Gdańskich Słodyczy będzie promocja wyjątkowego albumu pt. „Słodkie historie Gdańska„. Został on opracowany pod redakcją historyka, pisarza i reżysera Mieczysława Abramowicza. Opracowanie graficzne i skład przygotowała gdańska artystka malarka Magda Beneda, a wydawcą albumu jest Maciej Kosycarz, słynny gdański fotoreporter i właściciel agencji Kosycarz Foto Press.

 

 

Słodkie historie Gdańska

 

 
„Słodkie historie Gdańska” rozpoczynają się u schyłku XVII wieku kiedy w Gdańsku pojawiła się czekolada. Potem autor przeprowadza czytelników przez kolejne stulecia opisując najsłodsze wydarzenia z historii naszego miasta. Będzie też o narodzinach naszej fabryki czekolady „Bałtyk” i wielu naszych kultowych słodkościach. Album jest bogato ilustrowany archiwalnymi fotografiami Zbigniewa Kosycarza oraz wieloma innymi historycznymi i współczesnymi zdjęciami. Ale nie zdradzajmy już tajemnic;) jedno jest pewne – wielu z Was odkryje w tym albumie wspomnienie dzieciństwa i wiele słodkich ciekawostek.