Światowa premiera „Fantazji”

Światowa premiera „Fantazji”

Czekoladki „Fantazja Mintu”, „Fantazja Deserowa” i „Fantazja Koktajlowa” produkowane przez ZPC „Bałtyk” zadebiutowały na arenie międzynarodowej. Nasza fabryka czekolady zaprezentowała je podczas światowych targów słodyczy ISM 2020 w Niemczech. Oferta naszej firmy obejmowała także tradycyjne czekolady, pralinki i likworki oraz najnowsze propozycje w kategorii karmelków.

 

Targi ISM (International Sweets and Biscuits Fair) w niemieckiej Kolonii organizowane są już od 50 lat i uznawane są za najważniejsze wydarzenie na światowym rynku słodyczy. W tym roku odbyły się w dniach od 2 do 5 lutego. Na 120 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczych swoje wyroby zaprezentowało niemalże 2000 wystawców z całego świata. Targi odwiedziło około 40 tysięcy osób.

 

Stoisko Bałtyku na targach ISM

 

Swoją światową premierę podczas targów ISM 2020 miała nowa kolekcja czekoladek „Fantazja” – „Fantazja Mintu” (smak mięty), „Fantazja Deserowa” (smak kakao-rum, waniliowy, orzechowy) oraz „Fantazja Koktajlowa” (smaki malibo, rum&toffee, advocat, brandy&coffee), którą „Bałtyk” wprowadził na polski rynek pod koniec ubiegłego roku. Nowa kolekcja jest rozwinięciem kultowej serii czekoladek „Fantazja” produkowanej w Gdańsku od ponad 20 lat. Jej krajowa premiera odbyła się 2 miesiące przed targami, m.in. na słynnym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku. Nowe smaki „Fantazji” szybko zyskały popularność dzięki połączeniu tradycji z innowacyjnością. Na przykład smaki rumu – ulubionego trunku marynarzy, zamorskich likierów, albo kawy, zostały połączone ze współczesnymi, np. toffi i kakao tworząc wyjątkowe kompozycje smakowe.

 

 Fantazja

 

Podczas targów ISM „Bałtyk” zaprezentował także m.in. swoje duże czekolady nadziewane, pralinki oraz likworki, wśród których królowały kultowe „Likworki Gdańskie”, „Nalewki domowe” i „Baltik Vodka. Były także cukierki, drażetki, orzeszki i karmelki.

 

Udział w krajowych i światowych targach to stały element naszej strategii . Sukcesywnie budujemy i rozwijamy rodzimą markę stawiając na łączenie tradycji z innowacyjnością. „Bałtyk” jest największą i najsłynniejszą na Pomorzu fabryką czekolady, której historia sięga 1923 roku i nierozerwalnie wiąże się z Gdańskiem.