Świąteczna pomoc

Świąteczna pomoc

Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” zaangażowała się w akcje charytatywne organizowane w okresie świątecznym przez pomorskie instytucje. Słodkie podarunki „Bałtyku” trafiły m.in. do podopiecznych Fundacji Hospicyjnej oraz do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

 

Dla wszystkich dorosłych podopiecznych Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku przygotowaliśmy w prezencie czekolady „Malajskie” – nasze kultowe czekolady mleczne z wiórkami kokosowymi. Są to czekolady tworzone według oryginalnej receptury z początku lat 70., które nieco starszemu pokoleniu przypominają smaki dzieciństwa i młodości. Czekolady „Malajskie” trafiły do paczek, które dla dorosłych podopiecznych Fundacji przygotowywali jej pracownicy i wolontariusze.

W tym samym czasie, na akcję „Każdy może pomóc” organizowaną przez miasto Gdańsk i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przekazaliśmy cukierki TofiTo. Z tych cukierków najbardziej ucieszyły się dzieci, które szczególnie zasmakowały w smakach toffi i mlecznej czekolady.

To kolejne akcje charytatywne, w które zaangażowała się Fabryka Czekolady „Bałtyk”. W ostatnich dniach firma pomogła w zbiórce pieniędzy na rzecz ciężko chorego chłopca z Gdańska, a wcześniej wsparła m.in. dwa biegi charytatywne organizowane, aby pomóc chorym na raka. „Bałtyk” przekazał także słodycze na organizowane w Gdyni wydarzenia w ramach akcji „Pomoc dla Darii”, której celem była zbiórka pieniędzy na skomplikowaną operację w USA. Firma regularnie angażuje się także w wydarzenia prospołeczne, tj. zawody sportowe, konkursy, wydarzenia kulturalne i edukacyjne, a nawet wspiera swoimi produktami wyprawy polarne. W 2018 roku, czyli w roku swojego jubileuszu 95-lecia „Bałtyk” był także mecenasem wydania albumu pod tytułem „Słodkie historie Gdańska” pod redakcją Mieczysława Abramowicza (wydawnictwo Kosycarz Foto Press).

 

 Świąteczna pomoc

świąteczna pomoc