Świąteczna pomoc

Świąteczna pomoc

Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” zaangażowała się w akcje charytatywne organizowane w okresie świątecznym przez pomorskie fundacje. Słodkie podarunki „Bałtyku” trafiły do podopiecznych Fundacji Hospicyjnej z Gdańska oraz do Fundacji Gebhardt Sport.

 

Dla dorosłych podopiecznych Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, „Bałtyk” przygotował w prezencie kultowe czekolady „Ratuszowe”. Jest to wyjątkowy upominek ponieważ czekolady „Ratuszowe” inspirowane są recepturą z początku lat 70.. Dla tych wszystkich, którzy pół wieku temu przeżywali swoją młodość i dzieciństwo, będzie to powrót do smaków, które zapamiętali z tamtych czasów. Czekolada „Ratuszowa” to obok czekolady „Malajskiej” jedna z najbardziej kultowych czekolad „Bałtyku” ostatniego półwiecza. Do ich produkcji nie jest wykorzystywany olej palmowy, nie zawierają one składników genetycznie modyfikowanych GMO oraz glutenu. „Ratuszowa” produkowana jest w formie tabliczki 100-gramowej w specjalnie zaprojektowanej etykiecie z Ratuszem Głównego Miasta w Gdańsku.

 

 Fot. 1

 

 

„Bałtyk” pomógł także Fundacji Gebhardt Sport wspierającej rozwój sportowców. Gdańska Fabryka Czekolady przekazała Fundacji czekolady mleczne „Truskawka” i „TofiTo” oraz czekoladki „Fantazja Koktajlowa”. Fundacja organizuje zawody sportowe, udziela pomocy sportowcom, pomaga w rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz zbiera środki na leczenie chorych. Tym razem Fundacja przygotowuje upominki na świąteczny prezent dla dzieci z Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim realizującego szlachetną misję niesienia pomocy podopiecznym ze specjalnymi potrzebami.

 

 fot. 2