„Race for the Cure”

„Race for the Cure”

Fabryka Czekolady „Bałtyk” przyłączyła się do akcji „Race for the Cure Gdańsk – Memoriał Olgi Gajdus”. Jest to bieg będący symbolem walki z rakiem piersi na całym świecie. Energii do biegu dodawały batony „Bossman” tworzone przez nas z naturalnych i prozdrowotnych składników.

 

„Race for the Cure” to największe na świecie wydarzenie edukacyjne i charytatywne poświęcone rakowi piersi. Pierwszy taki bieg zorganizowano 35 lat temu w Dallas. Obecnie odbywa się na całym świecie w wielu lokalizacjach. W niedzielę, 30 września, odbył się w Gdańsku, a także jednocześnie w Atenach, Brukseli, Antwerpii, Namurze, Sarajewie i Tbilisi.

Bieg „Race for the Cure Gdańsk” został zorganizowany przez Fundację OmeaLife, na terenie Centrum Hewelianum. Pobiegło w nim około 1000 osób na dwóch dystansach: bieg na 6 km i nordic walking na 3 km.

 

 Race for the Cure Race for the Cure Race for the Cure

 Race for the Cure Race for the Cure Race for the Cure

 

Partnerem „Race fot the Cure Gdańsk – Memoriał Olgi Gajdus” była Fabryka Czekolady „Bałtyk”. W pakietach startowych uczestnicy biegu otrzymali batony energetyczne „Bossman”. Są one tworzone z naturalnych składników bez dodatku cukru. Dominują w nich m.in. żurawina, daktyle, migdały, orzechy, słonecznik, dynia, malina i figa oraz płatki owsiane. Batony „Bossman” dodają energii podczas wysiłku. Sięgają po nie zarówno sportowcy, osoby aktywnie spędzające czas, jak i wszyscy ci, którzy mają po prostu ochotę na zdrową przekąskę.

W trakcie zawodów odbyła się także degustacja najnowszych czekolad proteinowych „Bałtyku”, które wspólnie z batonami energetycznymi tworzą rodzinę produktów o nazwie „Bossman”. Czekolady te pomagają m.in. w regeneracji zmęczonych mięśni. Tworzone są na bazie gorzkiej czekolady bez dodatku cukru.

 

Więcej informacji o akcji i misji walki z rakiem piersi na stronie Fundacji Omea Life