Półmaraton Gdańsk z „Fantazją”

Półmaraton Gdańsk z „Fantazją”

Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” była partnerem Półmaratonu Gdańsk. Dla najmłodszych biegaczy przygotowaliśmy karmelki z dodatkiem magnezu, a dla dorosłych – punkt odżywczy na trasie biegu. Przez dwa dni, w hali AmberExpo, przy biurze zawodów, czynne było nasze stoisko z produktami przeznaczonymi dla osób aktywnie spędzających czas.

 

 

Dla najmłodszych biegaczy przygotowaliśmy m.in. „Dulio Choco Feel” – pyszne karmelki mleczne nadziewane czekoladą wzbogaconą magnezem, który wzmacnia mięśnie, koi nerwy i łagodzi stres. Dzieci otrzymały karmelki w pakietach startowych. Biegi najmłodszych odbyły się w sobotę, 27 października. Dzieci startowały w kilku konkurencji biegowych w zależności od kategorii wiekowej.

W hali Amber Expo, przy biurze zawodów, czynne było nasze stoisko, na którym można było zaopatrzyć się m.in. w czekolady proteinowe i batony energetyczne „Bossman”, jak i rozgrzać się oryginalną, gorącą czekoladą do picia.

 

 Dulio Choco Feel  biegi dzieci stoisko Bałtyku

 

W niedzielę, 28 października, byliśmy natomiast na trasie Półmaratonu Gdańsk. Na 10 kilometrze przygotowaliśmy punkt odżywczy z naszymi produktami – czekoladami i galaretką w czekoladzie – „Fantazja”. Warunki pogodowe były bardzo trudne. Jednak ani niska temperatura ani obfity deszcz nie przeszkodziły biegaczom w walce o jak najlepsze wyniki. Zwłaszcza, że „Fantazji” do biegu nie brakowało, a punkt odżywczy cieszył się dużą popularnością wśród uczestników półmaratonu.

 

 półmaraton 1  półmaraton 2 półmaraton 3

 

Ciekawostką jest fakt, że trasa półmaratonu przebiegała w pobliżu zakątków Gdańska związanych z historią „Bałtyku”. Przy al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu mieściły się kiedyś dwa zakłady produkcyjne. W Oliwie natomiast znajduje się obecnie nasza główna siedziba i fabryka czekolady, której tradycje sięgają 1923 roku.