„Każdy może pomóc”

„Każdy może pomóc”

 

Fabryka Czekolady „Bałtyk” osłodziła przedświąteczne akcje: „Każdy może pomóc” i „Wigilijną paczkę”, dla ośmiuset potrzebujących dzieci. Finał obu akcji odbył się w środę, 20 grudnia, w Gdańsku. Specjalnie dla najmłodszych „Bałtyk” przygotował fontannę czekolady oraz cukierki Tofi To. Była to jedna z największych tegorocznych akcji charytatywnych na Pomorzu.

 

            Akcję „Każdy może pomóc” od pięciu lat organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Polega ona na losowaniu listów i przygotowaniu prezentów dla konkretnych dzieci z rodzin wspieranych przez gdański MOPR. W liście czytamy kim jest dziecko, co lubi, jakie ma zainteresowania. Na tej podstawie darczyńca sam decyduje o rzeczach, które zamierza zakupić dla dziecka, aby sprawić mu radość. Akcja kończy się finałem, czyli zabawą świąteczną w halach Międzynarodowych Targów Gdańskich. Z kolei w ramach „Wigilijnej paczki”, organizowanej przez Miasto Gdańsk i MOPR, każde dziecko otrzymuje wielką torbę łakoci.

 

 Każdy może pomóc Każdy może pomóc Każdy może pomóc

 

Na tegoroczny finał obu przedsięwzięć „Bałtyk” przygotował fontannę czekolady dla ponad tysiąca osób. Na dzieci czekały także cukierki „Tofi To” o smaku toffi w mlecznej czekoladzie. Cukierki te nie zawierają glutenu, ani żadnych barwników i konserwantów. Są obecnie jednym z najnowszych produktów „Bałtyku”. Słodycze zawsze dają dużo radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. Z pewnością każdy chciałby je znaleźć pod choinką – mówi Magdalena Theus z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, pomysłodawczyni akcji. Cieszymy się, że nasza rodzima fabryka czekolady sprawiła dzieciom tyle słodkiej uciechy. Trudno byłoby sobie wyobrazić zabawę świąteczną dla dzieci bez słodkiej czekolady i cukierków.