„Fot. Kosycarz” – słodka premiera albumu

„Fot. Kosycarz” – słodka premiera albumu

Fabryka czekolady „Bałtyk” osłodziła premierę najnowszego albumu ze zdjęciami autorstwa słynnych gdańskich fotoreporterów Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. Premiera i jednocześnie promocja albumu odbyła się w sobotę 3 grudnia w Centrum Handlowym MANHATAN w Gdańsku-Wrzeszczu. Promocji albumu towarzyszyło stoisko ze słodyczami „Bałtyku”.

 

Nasze czekolady, likworki, pralinki, drażetki i orzeszki osłodziły promocję nowego albumu fotograficznego. Była to kolejna pozycja znanej i cenionej serii „Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia”, w której tym razem autor zaprezentował fotografie dzielnic Gdańska – Wrzeszcza i Zaspy. Wśród nich były także fotografie związane z powojenną historią Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk” – zdjęcie wykonane w hali produkcyjnej, w Dniu Kobiet w 1979 roku oraz zdjęcie lotnicze Wrzeszcza z nieistniejącymi już zakładami nr 2 i 3, które mieściły się przy ulicy Grunwaldzkiej i Kościuszki (obecnie jest tam m.in. Galeria Bałtycka).

 

 Album  album

(Fotografie albumu udostępnione dzięki uprzejmości Macieja Kosycarza)

 

Premiera albumu rozpoczęła się od części oficjalnej, w której uczestniczył były Prezydent RP Lech Wałęsa

 Premiera albumu

 

Fabrykę Czekolady Bałtyk reprezentował jej prezes Konrad Mickiewicz wraz z małżonką

 Premiera albumu

 

Następnie setki osób ustawiły się po dedykacje i autografy. Oczekiwanie w kolejce osłodziły im nasze słodycze 🙂

Premiera albumu Premiera albumu

 

Tuż obok miejsca, w którym Maciej Kosycarz podpisywał albumy przygotowaliśmy stoisko z produktami fabryki czekolady „Bałtyk”. Była zarówno degustacja jak i także możliwość zakupienia naszych słodkości. W sprzedaży były m.in.  duże czekolady nadziewane w siedmiu smakach, likworki, cukierki oraz pralinki, w tym również te z wyjątkowej serii „opakowanej” obrazami gdańskiej artystki malarki Magdy Benedy „Zachwyć się Trójmiastem” i „Popatrz na Gdańsk” oraz najnowsze pralinki z serii „Tesori”.

 

 Stoisko Bałtyku Stoisko Bałtyku

UWAGA! w niedzielę, 4 grudnia – drugi dzień promocji – warto przyjść do Centrum Handlowego Manhatan.
Nasze stoisko będzie otwarte od 10:00 do 20:00
Zapraszamy!


Jest to szczególne wydarzenie dla naszego regionu ponieważ na rynek czytelniczy i kolekcjonerski trafił kolejny, dwunasty już album przygotowany przez Macieja Kosycarza, w którym zobaczymy zdjęcia autorstwa jego nieżyjącego ojca Zbigniewa jak i oczywiście zdjęcia Macieja. Cała seria „Fot. Kosycarz” stała się wręcz kultowa, a premiera każdego nowego albumu przyciąga tłumy sympatyków historii Gdańska i regionu.