„BossMan” na ultramaratonie

„BossMan” na ultramaratonie

„BossMan” – batony energetyczne „Bałtyku” dostarczały energii zawodnikom startującym w ultramaratonie „Kaszubska Poniewierka”. Był to jeden z najbardziej wymagających biegów w Polsce. Wystartowało w nim pół tysiąca osób. Partnerem biegu była Fabryka Czekolady „Bałtyk”.

 

„Kaszubska Poniewierka” odbyła się sobotę, 16 września. Był to długodystansowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Jego trasa przebiegała przez najpiękniejsze, ale zarazem niezwykle trudne do pokonania, zakątki Kaszub – strome zbocza, gęsty las, meandry rzek, długie, błotniste podbiegi od Sopotu aż do Wieżycy. Zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy: bieg 30 km, ultramaraton 100 km oraz ultramaraton w wersji „hard” – 130 kilometrów. Organizatorem Kaszubskiej Poniewierki było Stowarzyszenie „Aktywni w Trójmieście”.

ZPC „Bałtyk” były sponsorem „Kaszubskiej Poniewierki” już po raz drugi. Bardzo cieszymy się, że kolejny rok Bałtyk jest partnerem Kaszubskiej Poniewierki dodając naszym zawodnikom siły i mocy w czasie ogromnego wysiłku. Ważnym dla nas jest fakt ,że wspiera nas lokalna marka o bogatej historii i tradycji – mówi Mariusz Adamczuk,  prezes Stowarzyszenia „Aktywni w Trójmieście”.

Kaszubska PoniewierkaKaszubska PoniewierkaKaszubska Poniewierka

 

 

Dla wszystkich uczestników „Kaszubskiej Poniewierki” „Bałtyk” przygotował batony energetyczne „BossMan”, które zawodnicy otrzymali przed biegiem w pakietach startowych. Udział w tak wyczerpującym i trudnym biegu wymaga solidnego przygotowania energetycznego – mówi Konrad Mickiewicz, prezes ZPC „Bałtyk”. Energia pochodząca z naturalnych składników BossMana dostarcza sił biegaczowi pomagając mu pokonać zmęczenie – podkreśla Konrad Mickiewicz. Ponadto, na dwóch punktach odżywczych zawodnicy mogli posilić się galaretką w czekoladzie „Fantazja”, która już w ubiegłym roku zyskała uznanie wśród biegaczy.

Na zwycięzców biegu czekały słodkie nagrody z Fabryki Czekolady „Bałtyk”, a wśród nich czekolady, pralinki, cukierki z witaminami i magnezem z serii Dulio oraz oczywiście batony energetyczne „BossMan”.


„BossMan” – to batony energetyczne przeznaczone głównie dla osób aktywnych uprawiających różne dyscypliny sportowe i mających duże zapotrzebowanie na energię. Mają tzw. „czystą etykietę” co oznacza, że są oparte na naturalnych składnikach. Do ich produkcji wykorzystywana jest żurawina, migdały, daktyle, orzechy ziemne oraz płatki owsiane bez dodatku cukru. Nie ma w nich sztucznych barwników ani konserwantów.

„Kaszubska Poniewierka” to już kolejne duże zawody sportowe, na których batony „BossMan” dostarczały energii zawodnikom. „Zadebiutowały” wiosną tego roku na zawodach Duathlon Przywidz na Kaszubach. Następnie sięgnęli po nie także żeglarze podczas Mistrzostw Polski i Europy rozgrywanych na Bałtyku w lipcu i wrześniu br. oraz uczestnicy corocznego biegu „Piotr i Paweł” w Gdańsku. „BossMan” trafił nawet na Spitsbergen wraz z wyprawą naukową Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a także „przejechał” autostopem trasę od Singapuru do Wietnamu dostarczając energii polskiemu podróżnikowi i blogerowi Marcinowi Kupczakowi.