BossMan na „Harpaganie”

BossMan na „Harpaganie”

Batony energetyczne „BossMan” z „BAŁTYKU” dodawały sił zawodnikom, którzy wystartowali w Ekstremalnym Rajdzie na Orientację „HARPAGAN”. Uczestnicy rajdu mieli do pokonania trasy liczące nawet do 200 kilometrów. Na starcie stanęło 1500 osób. Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” była sponsorem wspierającym rajd.

 

„Harpagan” to największa w Polsce impreza na orientację. Organizowana jest od blisko 30 lat, corocznie, w okresie jesiennym i wiosennym. Tegoroczny, jesienny „Harpagan” rozpoczął się w piątek, 20 października, w Szemudzie na Kaszubach i trwał dwie doby. Jako pierwsi wystartowali zawodnicy na 100-kilometrowej trasie pieszej oraz na trasie mieszanej (rowerowo-pieszej), która liczyła 150 kilometrów. Następnego dnia rano wystartowali kolejni uczestnicy rajdu m.in. na trasie rowerowej – 200 kilometrów. Trasy przebiegały przez piękne, ale bardzo trudne pod względem topograficznym zakątki Kaszub. Uczestnicy rajdu musieli się zmierzyć nie tylko z dystansem i z mapą, ale także z własnymi słabościami.

Dla wszystkich zawodników startujących na najdłuższych trasach „Bałtyk” przygotował batony energetyczne „BossMan”. „Harpagan” to pod wieloma względami bardzo wyczerpujący rajd i właściwe zabezpieczenie energetyczne odgrywa tu ważną rolę – mówi Tomasz Szot, wielokrotny uczestnik rajdu, obecnie członek zespołu organizacyjnego. Baton energetyczny „BossMan” idealnie wpisuje się właśnie w takie zawody. Dodaje naturalnej energii i pomaga przezwyciężyć słabości. Był dużym wsparciem dla zawodników  – mówi Tomasz Szot.

Energia z tych batonów uwalnia się stopniowo co pozwala pokonywać duże odległości. A ponadto są one po prostu smaczne – dodaje ultramaratończyk Maciej Zakrzewski, 7-krotny uczestnik „Harpagana”.

 

 BossMan na Harpaganie BossMan na Harpaganie Rajd Harpagan

 

„Harpagan” to kolejne duże zawody sportowe, na których batony „BossMan” dostarczały energii zawodnikom. Sięgali już po nie triathloniści, biegacze, kolarze, surferzy, a także żeglarze podczas tegorocznych Mistrzostw Polski i Europy – wymienia Konrad Mickiewicz, prezes ZPC „Bałtyk”. „BossMan” dodawał także energii zawodnikom podczas niezwykle trudnego ultramaratonu przełajowego „Kaszubska Poniewierka”, a nawet trafił na Spitsbergen, gdzie dostarczał energii naukowcom podczas całodniowych badań w warunkach polarnych – mówi prezes „Bałtyku”.

Fabryka Czekolady „Bałtyk” przygotowała także słodką niespodziankę dla uczestników „Harpagana”. Na trasach oraz na mecie czekała na nich „FANTAZJA” – kultowa galaretka w czekoladzie, z której „Bałtyk” słynie od wielu lat. Jest ona bardzo lubiana przez sportowców ponieważ dostarcza nie tylko słodkich kalorii potrzebnych podczas wysiłku fizycznego, ale także delikatnie nawadnia organizm.

 

„BossMan” – to baton energetyczny przeznaczony głównie dla osób aktywnych uprawiających różne dyscypliny sportowe i mających duże zapotrzebowanie na energię. Ma tzw. „czystą etykietę” co oznacza, że jest oparty na naturalnych składnikach. Do produkcji batona wykorzystywana jest żurawina, migdały, daktyle, orzechy ziemne oraz płatki owsiane. Nie ma w nim sztucznych barwników, konserwantów ani dodatku cukru.