Biegniemy w 5. Maratonie GDAŃSK

Biegniemy w 5. Maratonie GDAŃSK

W niedzielę, 14 kwietnia nasza fabryka czekolady „wystartowała” w 5. Maratonie Gdańsk. Wśród biegaczy największą popularnością cieszyły się batony energetyczne i czekolady proteinowe „Bossman”, galaretki w czekoladzie „Fantazja”, karmelki z witaminami „Dulio Vita” oraz „Orzechy Bałtyckie”.

 

            Po sukcesach związanych z udziałem z biegach z cyklu Grand Prix Gdyni, Biegu Westerplatte oraz biegach górskich, przełajowych i na orientację, „Bałtyk” zadebiutował także w największym maratonie na Pomorzu – „5 Maraton Gdańsk”, który odbył się w niedzielę, 14 kwietnia na ulicach Gdańska. Na trasie maratonu, energii do biegu dostarczały batony energetyczne „Bossman”, które czekały na biegaczy na punktach odżywczych. Zawodnicy posilali się także galaretką w czekoladzie „Fantazja”, która delikatnie nawadnia i pomaga szybko uzupełnić spalane podczas biegu kalorie. Na mecie na maratończyków czekały natomiast „Orzechy Bałtyckie”, a na stoisku „Bałtyku” przy biurze zawodów królowały czekolady proteinowe „Bossman”, które dzięki wysokiej zawartości białka pomagają w regeneracji zmęczonych mięśni. Najmłodsi biegacze, którzy dzień przed maratonem startowali w biegach dziecięcych otrzymali natomiast owocowe karmelki „Dulio Vita” zawierające witaminy A, C i E wzmacniające odporność organizmu.

 

 Baton Bossman  Maraton Gdańsk Baton Bossman

 Czekolady Bossman  Fantazja  Orzechy Bałtyckie i cukierki TofiTo

 

 

„Bałtyk” zyskuje coraz większą popularność w środowisku sportowym. Dwa lata temu firma rozpoczęła produkcję batonów energetycznych „Bossman”, a następnie poszerzyła swoją ofertę o czekolady proteinowe pod taką samą nazwą. Obecnie seria „Bossman” to trzy rodzaje batonów energetycznych oraz trzy smaki czekolad z wysoką zawartością białka. Batony tworzone są w oparciu o naturalne, energetyczne składniki o wysokiej wartości odżywczej. Czekolady proteinowe „Bossman” powstają natomiast na bazie gorzkiej czekolady bez dodatku cukru, wzbogacanej wysokowartościowym białkiem. Przez ostatnie dwa lata po produkty z serii „Bossman” sięgali m.in. biegacze, kolarze, triathloniści, żeglarze, surferzy, a także naukowcy i podróżnicy. W środowisku sportowym dużą popularnością cieszą się także klasyczne produkty „Bałtyku” w tym m.in. karmelki z rodziny „Dulio” zawierające witaminy i magnez, galaretki w czekoladzie „Fantazja” oraz „Orzechy Bałtyckie”.

 

Produkty „Bałtyku” na stałe wpisały się w największe wydarzenia biegowe na Pomorzu – mówi Konrad Mickiewicz, prezes ZPC BAŁTYK. Będziemy nadal promować aktywny styl życia i rozszerzać nasze zaangażowanie w wydarzenia sportowe. Przed nami już kolejne starty i kolejne debiuty naszych produktów – zapowiada prezes „Bałtyku”.