Bałtyk pod żaglami

Bałtyk pod żaglami

Ponad 100 załóg z kilkunastu państw weźmie udział w żeglarskich mistrzostwach Polski i Europy. Zmagania żeglarzy wspiera ZPC „Bałtyk”. Dla załóg przygotowano batony energetyczne „BossMan” oraz karmelki z witaminami „Dulio Vita”. „Bałtyk” przygotuje także słodycze dla miasteczka regat przy marinie w Gdańsku.

Granaria Morskie Mistrzostwa Polski Gdańsk 2017 oraz Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017 to największe w tym roku regaty na Bałtyku. Swój udział w nich zapowiedziało ponad 800 żeglarzy z całej Europy. Do Gdańska przypłynie ponad 100 jachtów. W mistrzostwach Polski (21-23 lipca) weźmie udział 56 załóg, a w mistrzostwach Europy (24-29 lipca) aż 92 załogi.

 

mistrzostwa żeglarskie

 

„Bałtyk” jako sponsor mistrzostw przygotuje dla żeglarzy m.in. batony energetyczne „BossMan” oraz cukierki z witaminami „Dulio Vita”, które znajdą się w pakietach startowych załóg jachtowych. Chcieliśmy, aby nasze produkty podczas mistrzostw zarówno zachwycały smakiem jak i dodawały energii i witamin żeglarzom. Dlatego wybraliśmy batony BossMan oraz cukierki Dulio Vita, aby towarzyszyły załogom podczas zmagań na morzu  – mówi Konrad Mickiewicz, prezes ZPC Bałtyk.

 – Nie ma chyba na Wybrzeżu osoby, która nie słyszałaby o zakładach „Bałtyk” – polskiej firmie mocno zakotwiczonej w Gdańsku, mocno związanej z regionem i wielokrotnie nawiązującej w swojej długiej historii do morskiej symboliki – mówi prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego, wiceprezes do spraw morskich Polskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski – Cieszymy się, że będzie nam towarzyszyć w morskich zmaganiach.

Podczas mistrzostw, ZPC Bałtyk przygotuje również słodki poczęstunek dla żeglarzy i gości „miasteczka” regat (marina Gdańsk, przy ul. Szafarnia). Będzie także stoisko „Bałtyku”, w którym dostępne będą m.in. karmelki „Dulio Vita” oraz batony energetyczne „BossMan”.

Szczegóły na temat mistrzostw dostępne są na stronie internetowej:

http://orc2017gdansk.eu/