Kolarskie mistrzostwa

Kolarskie mistrzostwa

„Bałtyk” zwiększa zaangażowanie w wydarzenia promujące aktywny styl życia. Tym razem nasza firma wspierała prestiżowe zawody w kolarstwie górskim – Mistrzostwa Polski XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2019.

 

Mistrzostwa rozegrane były w niedzielę, 8 września, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W wyścigu głównym startowali zarówno zawodowcy jak i amatorzy z całej Polski. Organizatorzy przygotowali także wiele konkurencji dla najmłodszych adeptów kolarstwa górskiego. Na trasie wyścigu, na punkcie odżywczym, na kolarzy górskich czekały batony energetyczne „Bossman”, które dodawały im sił podczas wysiłku. Była także czekolada, która pozwala na szybkie uzupełnienie spalonych kalorii. W miasteczku zawodów nasza firma przygotowała także specjalne stoisko, na którym były produkty przeznaczone zarówno dla najmłodszych zawodników jak i amatorów i zawodowców w kategoriach seniorskich. Największym zainteresowaniem cieszyły się produkty z linii „Bossman” – czyli batony energetyczne i czekolady proteinowe.

 

 Czekolady proteinowe  Stoisko "Bałtyku" "Bossman" na trasie

 

 

Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk” sukcesywnie zwiększają zaangażowanie w wydarzenia związane z aktywnością sportową. Przez ostatni rok „Bałtyk” był obecny w największych imprezach organizowanych w Trójmieście. Od początku 2019 roku firma wzięła już udział w dwóch największych imprezach biegowych w Gdańsku i Gdyni. W kwietniu „Bałtyk” wspierał zawodników biegnących w 5. Gdańsk Maraton, a miesiąc później (12 maja) uczestników PKO Grand Prix Gdyni BIEG EUROPEJSKI. W lipcu produkty „Bałtyku” zyskały uznanie także podczas Triathlonu Gdańsk. Firma angażowała się także w zawody triathlonowe, biegi przełajowe, w tym górskie i ultra, a także w charytatywne wydarzenia sportowe. Już wkrótce produkty „Bałtyku” będzie można zobaczyć podczas Biegu Westerplatte w Gdańsku jak i podczas triathlonu karkonoskiego „Karkonoszman”.

Popularność „Bałtyku” w środowisku sportowym wzrasta głównie za sprawą batonów energetycznych i czekolad proteinowych „Bossman”, które firma produkuje specjalnie dla osób prowadzących aktywny styl życia. Jest to specjalna linia produktów dopasowanych do potrzeb zawodników wielu dyscyplin. Batony energetyczne „Bossman” tworzone są w trzech wersjach smakowych z naturalnych składników, których odpowiednia kompozycja dostarcza energii, witamin oraz ważnych podczas wysiłku minerałów. Czekolady proteinowe „Bossman” to natomiast produkt bardziej przewidziany do regeneracji zmęczonych mięśni. Tworzone są na bazie gorzkiej czekolady (bez dodatku cukru), w trzech kompozycjach smakowych z dużą zawartością białka. Równolegle do linii „Bossman” Bałtyk produkuje także „Orzechy Bałtyckie” (orzeszki w czekoladzie mlecznej) oraz karmelki z witaminami „Dulio Vita” oraz z magnezem „Dulio Choco Feel”, które zyskały popularność głównie wśród najmłodszych zawodników.