„Bałtyk” dla Afryki

„Bałtyk” dla Afryki

 

Pomaganie dzieciom poprzez sport – to główny cel wyprawy do Tanzanii i Rwandy polskiej fundacji „Keepers Foundation”. Osłodą treningów i zajęć sportowych były cukierki Dulio Vita i Dulio Tropico, które na rzecz dzieci przekazały Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”.

Fundacja „Keepers Foundation” od sześciu lat dociera z pomocą w różne zakątki świata. Jej twórcami i ambasadorami są głównie sportowcy, którzy postanowili pomagać i dzielić się swoim doświadczeniem z potrzebującymi dziećmi. Tym razem ruszyli w drogę do Tanzanii i Rwandy i tam, przez całą drugą połowę lipca,  prowadzili piłkarskie treningi zarówno dla pochodzących ze slumsów dzieci ulicy i sierot, jak i młodych piłkarzy zrzeszonych w tamtejszych klubach. Członkowie „Keepers Foundation” prowadzili także zajęcia dla trenerów pracujących z zawodnikami po amputacjach kończyn.

Treningi i zajęcia sportowe osłodził „Bałtyk”, który przekazał fundacji między innymi cukierki z witaminami „Dulio Vita”. Miały one nie tylko ucieszyć dzieciaki swoim smakiem, ale przede wszystkim dostarczyć im witamin A, C i E, które wspierają odporność np. podczas wysiłku fizycznego. Cukierki Dulio Vita zyskały w Polsce uznanie wśród osób aktywnych i uprawiających sport. Dzięki temu, że zawierają witaminy wielokrotnie były obecne na zawodach sportowych, np. mistrzostwach fitness, regatach czy duathlonach. To także bardzo praktyczne cukierki podczas podróży czy dalekich wędrówek – mówi Konrad Mickiewicz, prezes ZPC Bałtyk. Chcieliśmy, aby dostarczały owocowego smaku i potrzebnych witamin młodym sportowcom nie tylko w Polsce, ale także w dalekiej Tanzanii i Rwandzie – dodaje prezes „Bałtyku”.

fot. Keepers Foundation

fot. Keepers Foundation

 

Wiecie jak to jest – kiedy cukierek jest czymś czego nigdy się nie doświadczyło? My wiemy kiedy mała słodycz daje nie dającą się opisać radość, uśmiech tak szczery, że nie sposób go nazwać. Cukierki z Bałtyku były z nami na każdym z 30 tysięcy kilometrów, które przebyliśmy. I im bardziej rozpływały się w dziecięcych ustach tym więcej dawały beztroskiego szczęścia – mówi Marek Dragosz z „Keepers Foundation”.

fot. Keepers Foundation

fot. Keepers Foundation

 

Więcej informacji na temat wyprawy do Tanzanii i Rwandy znajduje się na fanpage’u Keepers Foundation www.facebook.com/KeepersFoundation


Fabryka Czekolady „Bałtyk” aktywnie włącza się w akcje pomocowe na rzecz dzieci w Polsce i zagranicą. W tym roku wspierała m.in. Fundację Hospicyjną w Gdańsku, Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” z Chorzowa, charytatywny turniej „Nocnych Marków” we Włocławku, czy akcję „Mapa Życia” fundacji „Po pierwsze”.