Produkty regionalne

Czekolada Gdańska Advocato 153g

Gdańskie czekolady

W Gdańsku, już na przełomie XVII i XVIII wieku powstały kawiarnie, tzw. kafehauzy, w których można było napić się nie tylko kawy, ale także skosztować wykwintnej czekolady. W kolejnych latach moda na picie czekolady „rozlała” się na całą Polskę. W tę historię sprzed wieków wpisuje się „Bałtyk”, którego tradycje sięgają 1923 roku i czasów Wolnego Miasta Gdańska. Tworząc „Czekoladę Gdańską Advocato” nawiązaliśmy do historii i tradycji naszego miasta, a tym samym stworzyliśmy wyjątkowy produkt na słodki upominek z Gdańska.

 

Smak advocato

„Gdańska Czekolada Advocato” jest ona połączeniem ciemnej czekolady deserowej z charakterystycznym nadzieniem, które tworzymy z żółtek i spirytusu oraz pomady mlecznej bez dodatku barwników czy aromatów. Dzięki temu osiągnęliśmy wyjątkową kompozycję smakową.

Czekolada z nadzieniem o smaku „Advocatu” (24%)
Czekolada – masa kakaowa min. 44%.
Produkt został wyprodukowany z surowców niemodyfikowanych genetycznie.

 

Advocato

 

Opakowanie

Na „Czekoladzie Gdańskiej Advocato” zobaczycie jeden z najpiękniejszych zabytków miasta – Gdański Żuraw, którego historia sięga XV wieku. Mieści się on na Długim Pobrzeżu, na którym przed wojną znajdował się jeden z najsłynniejszych gdańskich sklepów z czekoladą.

 

Advocato_Gdańśk

 

 

„Gdańskiej Czekoladzie Advocato” towarzyszą dwa kolejne smaki z tej kolekcji: Brandy&Coffee oraz Marzipan.

 


 

Pobierz zdjęcie do druku

Advocato