Aktualności

BAŁTYK 2017

Wprowadzenie na rynek nowatorskich produktów, udział w kilkudziesięciu wydarzeniach charytatywnych, sportowych i kulturalnych, rozwój sklepów firmowych oraz inauguracja sprzedaży on-line – to główne wydarzenia podsumowujące rok 2017 w naszej Fabryce Czekolady „Bałtyk”.

Więcej...Wesołych Świąt !

Życzenia świąteczne od Zarządu naszej Fabryki Czekolady BAŁTYK

Więcej...„Każdy może pomóc”

  Fabryka Czekolady „Bałtyk” osłodziła przedświąteczne akcje: „Każdy może pomóc” i „Wigilijną paczkę”, dla ośmiuset potrzebujących dzieci. Finał obu akcji odbył się w środę, 20 grudnia, w Gdańsku. Specjalnie dla najmłodszych „Bałtyk” przygotował fontannę czekolady oraz cukierki Tofi To. Była to jedna z największych tegorocznych akcji charytatywnych na Pomorzu.

Więcej...Wygrywamy gdański plebiscyt!

Głosami publiczności, Zakłady Przemysłu Cukierniczego BAŁTYK zwyciężyły w plebiscycie „GDAŃSK – MIASTO PRZEDSIĘBIORCZYCH”. Nasza fabryka czekolady uzyskała najwięcej głosów w kategorii „Przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska”.

Więcej...Nowy sklep firmowy w Gdyni

Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” otworzyła swój pierwszy sklep firmowy w Gdyni. Sympatycy słodkości znajdą w nim kultowe czekolady, pralinki i likworki „Bałtyku”, a także cukierki i karmelki. Pierwsi klienci przywitani zostali fontanną czekolady. Otwarcie sklepu odbyło się w piątek, 1 grudnia, o godzinie 12:00 w Centrum Handlowym BATORY w Gdyni.

Więcej...„Tofi To” – nowa rodzina słodyczy

Fabryka Czekolady BAŁTYK zainaugurowała nową linę słodyczy o nazwie TOFI TO. Tworzy ją czekolada z podwójnym nadzieniem oraz cukierki nie zawierające glutenu. Tofi To to kompozycja mlecznej czekolady i toffi.

Więcej...„Nalewki domowe”

„Nalewki domowe” – to najnowsze likworki z naszej Fabryki Czekolady BAŁTYK. Wiśniówka, pigwówka i orzechówka w czekoladzie nawiązują do wieloletnich tradycji polskiej kuchni. Wspólnie z dotychczasowymi likworkami „Bałtyku” utworzą unikatową kompozycję smaków w segmencie słodyczy z płynnym nadzieniem.   „Nalewki domowe” to smaki tradycyjnej wiśniówki, pigwówki i orzechówki.  Ich płynne nadzienie zamknięte jest w otoczce […]

Więcej...Kawowe smaki Gdańska

Nasza Fabryka Czekolady BAŁTYK wprowadza na rynek nową generację słodyczy kawowych. Tworzą ją czekolada o smaku brandy i kawy, likworki kawowe oraz czekoladowe „ziarna kawy”. Nowe słodycze nawiązują do kilkusetletnich, kawowych tradycji Gdańska.

Więcej...Bieg Niepodległości

Nasza Fabryka Czekolady Bałtyk wystartowała w Biegu Niepodległości w Gdyni. Przygotowaliśmy punkt odżywczy dla biegaczy oraz słodki poczęstunek dla zawodników i kibiców. Wystawiliśmy także naszą reprezentację, aby pobiec i uczcić Święto Niepodległości.

Więcej...BossMan on-line

Uruchomiliśmy sprzedaż internetową naszych batonów energetycznych „BossMan”. Jest to odpowiedź na duże zainteresowanie batonami głównie wśród osób czynnie uprawiających sport. Sprzedaż on-line odbywa się za pośrednictwem strony www.bossman.zpcbaltyk.pl

Więcej...„Admiralski” jubileusz

Nasze kultowe czekoladki „Admirał” obchodzą swoje 25. urodziny. Od 1992 roku są słodką wizytówką Gdańska, a także należą do najbardziej znanych polskich słodyczy. Z okazji tak znamienitego jubileuszu zapraszamy do naszych sklepów firmowych w Gdańsku i we Włocławku na specjalną promocję „Admirałów”. Promocja potrwa od 2 do 30 listopada.  

Więcej...BossMan na „Harpaganie”

Batony energetyczne „BossMan” z „BAŁTYKU” dodawały sił zawodnikom, którzy wystartowali w Ekstremalnym Rajdzie na Orientację „HARPAGAN”. Uczestnicy rajdu mieli do pokonania trasy liczące nawet do 200 kilometrów. Na starcie stanęło 1500 osób. Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” była sponsorem wspierającym rajd.

Więcej...BossMan na półmaratonie

Batony energetyczne „BossMan” produkowane przez naszą firmę „Bałtyk” dodały energii uczestnikom biegu „Anwil Półmaraton Włocławek”, który odbył się w niedzielę, 8 października. Wystartowało w nim niemalże pół tysiąca osób.

Więcej...„Bałtyk” na Spitsbergenie

Fabryka czekolady „Bałtyk” wsparła wyprawę polarną na Spitsbergen. Naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika badali tam zmiany zachodzące w powłoce lodowej Ziemi. Wyposażyliśmy ekipę badaczy w nasze batony energetyczne BossMan, cukierki z witaminami Dulio Vita oraz karmelki lodowe Bon Bon Ice.  

Więcej...5000 cukierków za 5000 kilometrów

  Marcin Kupczak, śląski bloger i podróżnik w 7 lat odbył 25 podróży, pokonując łącznie 300 tysięcy kilometrów. Ostatnią jego wyprawą była podróż autostopem z Singapuru do Wietnamu, podczas której przebył 5000 kilometrów. Za tę podróż Fabryka Czekolady „Bałtyk” przekazała 5000 cukierków na cel charytatywny – dla podopiecznych Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka „WYSPA” […]

Więcej...„Bałtyk” pod żaglami

Batony energetyczne „BossMan” dodały energii żeglarzom startującym w Mistrzostw Polski, które odbyły się na Bałtyku w dniach od 15 do 17 września. 

Więcej...„BossMan” na ultramaratonie

„BossMan” – batony energetyczne „Bałtyku” dostarczały energii zawodnikom startującym w ultramaratonie „Kaszubska Poniewierka”. Był to jeden z najbardziej wymagających biegów w Polsce. Wystartowało w nim pół tysiąca osób. Partnerem biegu była Fabryka Czekolady „Bałtyk”.

Więcej...„Szkoła dzielenia”

Dołączyliśmy do „Szkoły dzielenia” – akcji organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Przygotowaliśmy słodkie nagrody dla zwycięzców akcji, którzy oddając swoją krew pomogli innym.

Więcej...„Bałtyk” dla Afryki

  Pomaganie dzieciom poprzez sport – to główny cel wyprawy do Tanzanii i Rwandy polskiej fundacji „Keepers Foundation”. Osłodą treningów i zajęć sportowych były cukierki Dulio Vita i Dulio Tropico, które na rzecz dzieci przekazały Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”.

Więcej...Żeglarskie mistrzostwa

Trwają żeglarskie mistrzostwa Polski i Europy. Załogi ponad 100 jachtów rywalizują ze sobą na wodach Bałtyku. A w porcie w Gdańsku czekają na nich słodkości z naszej Fabryki Czekolady Bałtyk.

Więcej...Bałtyk pod żaglami

Ponad 100 załóg z kilkunastu państw weźmie udział w żeglarskich mistrzostwach Polski i Europy. Zmagania żeglarzy wspiera ZPC „Bałtyk”. Dla załóg przygotowano batony energetyczne „BossMan” oraz karmelki z witaminami „Dulio Vita”. „Bałtyk” przygotuje także słodycze dla miasteczka regat przy marinie w Gdańsku.

Więcej...Dzień pralinki

W sobotę, 24 czerwca, swoje „święto” obchodziła pralinka. Ta wyjątkowa czekoladka uznawana jest za jeden z najbardziej wykwintnych wyrobów w historii produkcji słodyczy. Z tej okazji nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk”, w swoim sklepie firmowym w Gdańsku, przygotowała degustację pralinek.

Więcej...„Piknik na Zdrowie”

Baton energetyczny BossMan oraz cukierki z witaminami Dulio Vita spotkały się z dużym zainteresowaniem podczas Pikniku na Zdrowie, który zorganizował Gdański Uniwersytet Medyczny. BossMan zwrócił uwagę publiczności swoimi walorami energetycznymi i smakowymi. Wiele osób doceniło także prozdrowotne funkcje karmelków Dulio Vita.

Więcej...Dzień Dziecka z Rodziną Treflików

Osłodziliśmy wyjątkowy, sopocko-gdański Dzień Dziecka –  „Muzyczne ABC z Rodziną Treflików” – koncert Margaret . Wśród publiczności zagościły cukierki Dulio oraz lizaczki z naszej Fabryki Czekolady Bałtyk. Naszymi słodyczami częstowała Rodzina Treflików. Zobaczcie na zdjęciach jak wyglądał ten przecudny DZIEŃ DZIECKA.

Więcej...Zagraliśmy dla Kuby

Z piątku na sobotę (2/3 czerwca) nasza reprezentacja piłkarska zagrała w charytatywnym II Turnieju Nocnych Marków we Włocławku. Rozgrywki zorganizowano, aby pomóc Kubie Milewskiemu, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Dochód z imprezy został przekazany na jego leczenie. Nasza Fabryka Czekolady Bałtyk podarowała na ten cel słodycze, które były licytowane podczas turnieju.

Więcej...World of Private Label

W dniach 16-17 maja 2017 roku uczestniczyliśmy w światowych targach marek własnych „World of Private Label”, które odbyły się w Amsterdamie. Organizatorem targów było stowarzyszenie Private Label Manufacturers Association (PLMA). Udział w światowych targach to stały element kalendarza międzynarodowych przedsięwzięć Fabryki Czekolady Bałtyk.

Więcej...Sportowy debiut „Bossmana”

„BOSSMAN” to najnowszy baton energetyczny „Bałtyku”. Powstał z myślą o osobach aktywnych, aby dostarczyć im zdrowej energii pochodzącej z naturalnych składników. „Bossman” zadebiutował podczas prestiżowych zawodów sportowych „Duathlon Przywidz”, które odbyły się w sobotę, 22 kwietnia na Kaszubach.

Więcej...Dzień Czekolady!

W środę, 12 kwietnia, w Fabryce Czekolady „Bałtyk” czekolada lała się strumieniami. Z okazji międzynarodowego Dnia Czekolady uruchomiliśmy fontannę czekolady i częstowaliśmy nią wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili nasz sklep firmowy.  

Więcej...Dulio Vita na Mistrzostwach Polski Fitness

Dulio Vita, nasze owocowe cukierki z witaminami osłodziły Mistrzostwa Polski Fitness: FIT-KID & FITNESS AEROBIC. Zawody odbyły się w niedzielę 2 kwietnia, w Gdańsku w Amber Expo  podczas Festiwalu Czasu Wolnego – Free Time Festival. To kolejna duża impreza sportowa, na której zagościły cukierki Dulio Vita, które cieszą się coraz większą popularnością wśród osób prowadzących aktywny […]

Więcej...Słodkie morsowanie:)

Cukierki Dulio Vita szczególnie przypadły do gustu osób lubiących aktywnie spędzać czas. Cieszą się popularnością podczas różnych wydarzeń sportowych. Tym razem Dulio Vita osłodziły zimową kąpiel morsów w Bałtyku.

Więcej...Sprawiamy, że jest O’KEJ!

„Sprawiamy, że jest O’KEJ!” – to tytuł krótkiego filmu, który dla Was przygotowaliśmy, aby zaprezentować jak tworzymy cukierki O’KEJ!. Film przedstawia poszczególne fazy produkcji, w trakcie której powstają cukierki w czterech smakach: kokosowym, orzechowym, kawowym i śmietankowym.

Więcej...Bałtyk na światowych targach słodyczy

Od niedzieli, 29 stycznia, do środy, 1 lutego, Fabryka Czekolady „BAŁTYK” prezentuje swoje wyroby podczas targów International Sweets and Biscuits Fair (ISM) w Kolonii, w Niemczech. To największe targi słodyczy na świecie. Organizowane są już po raz 47.

Więcej...Dzień Babci i Dziadka

Kochani! Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i szczęścia!

Więcej...Życzenia

Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nowym, 2017 roku życzy Zarząd ZPC „Bałtyk”  

Więcej...Jarmark Bożonarodzeniowy 2016

Zapraszamy na nasze stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku, na Targu Węglowym. Nasz domek znajdziecie w alejce Wigilijnej pod numerem 48. Przygotowaliśmy dla Was kilkadziesiąt różnego rodzaju słodkości z Fabryki Czekolady „Bałtyk”. Jarmark potrwa do 23 grudnia 2016 r.

Więcej...„Fot. Kosycarz” – słodka premiera albumu

Fabryka czekolady „Bałtyk” osłodziła premierę najnowszego albumu ze zdjęciami autorstwa słynnych gdańskich fotoreporterów Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. Premiera i jednocześnie promocja albumu odbyła się w sobotę 3 grudnia w Centrum Handlowym MANHATAN w Gdańsku-Wrzeszczu. Promocji albumu towarzyszyło stoisko ze słodyczami „Bałtyku”.

Więcej...„Smak Tradycji”

„SMAK TRADYCJI” – taką nazwę nosi kolejna edycja gdańskich słodyczy. Utworzyły ją czekolady mleczne i gorzkie wyprodukowane przez Fabrykę Czekolady Bałtyk dla Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Więcej...Cukierek albo psikus :)

W halloweenowej zabawie nie mogło oczywiście zabraknąć cukierków z Fabryki Czekolady Bałtyk. Przygotowaliśmy specjalne promocje w dwóch sklepach Carrefour w Gdańsku oraz w naszym „czekoladowym domku” w Parku Handlowym Matarnia.

Więcej...Targi handlowe

Zakłady Przemysłu Cukierniczego BAŁTYK wzięły udział w targach handlowych zorganizowanych w Gdańsku przez firmę Detal Pomorze Sp. z o.o. – operatora sieci sklepów „Abo – udane zakupy”. Zaprezentowaliśmy szeroką ofertę wyrobów, w tym m.in. słodyczy „podarunkowych”, które idealnie wpisują się w zbliżający się okres świąteczny.  

Więcej...„Czekoladowy domek” w PH Matarnia

„Czekoladowy domek” BAŁTYKU stanął w Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku. Znajdziecie w nim najróżniejsze słodkości pochodzące z naszej fabryki czekolady. Serdecznie zapraszamy!

Więcej...Galeria Sztuk Różnych

W niedzielę, 18 września, gdańska artystka malarka Magda Beneda i fotoreporter Maciej Kosycarz oficjalnie zainaugurowali działalność ich autorskiej Galerii Sztuk Różnych na ulicy Ogarnej 101  w Gdańsku. Uroczystość osłodziły nasze słodkości z fabryki czekolady „Bałtyk”.

Więcej...„Duathlon Przodkowo”

W niedzielę, 18 września, blisko dwustu zawodników wystartowało na trasie Duathlonu Przodkowo. Rywalizowali na krótkiej i długiej trasie w malowniczych okolicach Przodkowa na Kaszubach. Dla wszystkich uczestników Duathlonu przygotowaliśmy słodki poczęstunek w postaci cukierków Dulio Vita zawierających witaminy A, C i E.

Więcej...„Kaszubska Poniewierka”

W sobotę, 17 września, przez serce Kaszub przebiegli uczestnicy ultramaratonu „Kaszubska Poniewierka”. Zawodnicy biegli na dwóch trasach, z których najdłuższa miała 100 km ! Dla uczestników ultramaratonu przygotowaliśmy odżywcze słodycze na trasę biegu, a dla zwycięzców słodkie nagrody. 

Więcej...„Bałtyk” trzy razy większy

1 września 2016 roku nastąpiło wzmocnienie potencjału Zakładów Przemysłu Cukierniczego BAŁTYK. Wszystkie spółki tworzące dotychczas jedną grupę połączyły się w spójną firmę. Dzięki temu „BAŁTYK” ponownie, jak przed laty, dysponuje trzema zakładami o szerokim zakresie możliwości produkcyjnych.

Więcej...„Tesori” – skarby „Bałtyku”

Pralinki „Tesori” to nasza najnowsza propozycja w kategorii słodyczy podarunkowych. Tworzą ją cztery różnorodne smaki „zamknięte” w czekoladzie mlecznej lub deserowej. „Tesori” są już gotowe do dystrybucji i wkrótce pojawią się w sklepach.

Więcej...„Koło Życia” – słodycze za krew

Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” wzieła udział w akcji charytatywnej „Koło Życia” organizowanej przez „AmberSky – Koło Widokowe”. Akcja odbyła się w sobotę, 27 sierpnia, na Wyspie Spichrzów w Gdańsku przy kole widokowym, tuż obok naszego „czekoladowego domku”. Dla uczestników przygotowaliśmy słodki poczęstunek, a dla wszystkich krwiodawców paczkę prozdrowotnych cukierków Dulio.  

Więcej...„Czekoladowy domek”

„Czekoladowy domek” BAŁTYKU stanął na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Jest w nim kilkadziesiąt rodzajów słodyczy od czekolad, poprzez pralinki, a na karmelkach kończąc. Domek znajduje się przy wielkim, widokowym kole AmberSky.

Więcej...Dołącz do załogi!

Jeśli chcecie dołączyć do załogi największej na Wybrzeżu fabryki czekolady „Bałtyk” to czekamy na Wasze zgłoszenia. Oferujemy pracę na czas określony, ale też szansę na dłuższe zatrudnienie.

Więcej...Dzień Włóczykija

Dzień Włóczykija to święto tych wszystkich, którzy kochają wędrówki, „włócząc się” bez planu, stresu i zmartwień. Idą tam gdzie zaprowadzi ich przygoda. W tym wyjątkowym dniu mamy dla „włóczykijów” słodkie niespodzianki.

Więcej...Tak tworzymy Dulio

Nasze cukierki Dulio od kilku miesięcy cieszą podniebienia sympatyków słodyczy. Dulio Vita z witaminami A, C i E bardzo często wybierane są przez osoby ceniące aktywny tryb życia. Dulio Choco Feel, poprzez zawarty w nich magnez pomagają np. osobom zmagającym się ze stresem. Dulio Tropico zaskakują natomiast swoim wyjątkowym, „kanapkowym” wyglądem i kompozycją tropikalnych smaków. […]

Więcej...Bałtyk na wakacje

Zapraszamy do wspólnej akcji pt. „Bałtyk na wakacje”. Do wygrania jest sześć wielkich nagród z Fabryki Czekolady „Bałtyk”. W każdej z nich będą  czekolady, pralinki, cukierki,  lizaki i nie tylko!!! Zobaczycie! Każda nagroda będzie duuuuża i słodka:)

Więcej...Dulio Vita Wakacje

Uwaga! w piątek, 24 czerwca, z okazji zakończenia roku szkolnego w naszych sklepach firmowych w Gdańsku i Włocławku czekają na Was słodkie niespodzianki. Pierwsze dziesięć osób, które odwiedzą te sklepy i wypowiedzą hasło: „Dulio Vita Wakacje” otrzymają paczkę cukierków Dulio w prezencie:) Zapraszamy! Niech to będzie słodki początek wakacji:)

Więcej...„Dulio Vita” na zdrowie!

Gdańsk, 8 czerwca, 2016 r.   W sobotę, 11 czerwca, nasza fabryka czekolady osłodzi „Piknik na Zdrowie” organizowany przez Gdański Uniwersytet Medyczny. Czeka tam na Was wiele atrakcji, a wśród nich słodkości „Bałtyku”.

Więcej...Zabawa w oliwskim ZOO

W sobotę, 4 czerwca, w oliwskim ZOO w Gdańsku odbyła się zabawa z okazji Dnia Dziecka. Na wszystkich, którzy w niej uczestniczyli czekały nasze lizaczki „Buziakowe ZOO” i prozdrowotne cukierki Dulio Vita zawierające witaminy A, C i E. To była naprawdę słodka zabawa:) W trakcie zabawy i występów odbywały się konkursy. Dla zwycięzców jednego z […]

Więcej...Słodki początek czerwca

Gdańsk, 31 maja 2016 Początek czerwca to przede wszystkim Dzień Dziecka, ale także jest to czas pikników rodzinnych i festynów. Warto spędzić je w słodkiej atmosferze, dlatego zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które osłodzi nasza fabryka czekolady Bałtyk.

Więcej...Słodkie podarunki

Fabryka czekolady „Bałtyk” słynie m.in. z wyjątkowych serii podarunkowych. W naszej ofercie są słodkie upominki, którymi możecie zaskakiwać swoich bliskich. W przededniu Dnia Mamy, chcielibyśmy zaprezentować kilka propozycji, które naszym zdaniem idealnie wpisują się w to święto.

Więcej...„Czekoladowy powód do dumy”

Konrad Mickiewicz, prezes ZPC Bałtyk, w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” mówi m.in. o tym jak łączyć tradycje z innowacyjnością. Podkreśla także związki firmy z Gdańskiem oraz całym regionem pomorskim.  Dużo uwagi poświęca rozwojowi fabryki czekolady „Bałtyk” oraz wyzwaniom jakie przed nią stoją.

Więcej...DULIO VITA na sportowo

DULIO VITA dla zawodników DUATHLON PRZYWIDZ 2016 W sobotę, 23 kwietnia, na Kaszubach, odbył się „DUATHLON PRZYWIDZ” – wyścig biegowy połączony z kolarstwem szosowym. Wzięło w nim udział niemalże 200 zawodników. Każdy z nich otrzymał od nas prozdrowotne cukierki „Dulio Vita” z witaminami.

Więcej...Smacznego!

Nasze słodkości możecie już kupić w Carrefour w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Z tej okazji zapraszamy na degustację , która odbędzie się w tym sklepie, w sobotę, 16 kwietnia, w godzinach od 11:00 do 19:00.

Więcej...Dzień Czekolady

We wtorek, 12 kwietnia obchodzimy Dzień Czekolady. Mamy dla Was kilka ciekawostek historycznych i oczywiście czekoladowych niespodzianek.

Więcej...Trendy w Turystyce 2016 – słodkie nagrody

Dwunastu laureatów Tourism Trends Awards 2016 otrzymało od nas specjalne, słodkie nagrody. Były  to m.in. słodycze „Bałtyku” nawiązujące do tradycji i specyfiki naszego regionu. 

Więcej...Wesołych Świąt

  Życzymy Państwu pięknych i wesołych Świąt Wielkanocnych. Zarząd ZPC Bałtyk.  

Więcej...„Michałki Bałtyk”

Powróciliśmy do produkcji kultowych cukierków „Michałki Bałtyk”. Wracają na rynek w tym samym, wyjątkowym smaku powstałym w wyniku zastosowania tradycyjnej receptury i metody wytwarzania. „Michałki Bałtyk” są już gotowe do dystrybucji.

Więcej...„Pracodawcy Pomorza”

Zarząd organizacji pracodawców „Pracodawcy Pomorza” uchwałą z dnia 1 marca 2016 roku przyjął do swego grona naszą firmę – Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”.

Więcej...„Pomorskie Sztormy”

Zakłady Przemysłu Cukierniczego „BAŁTYK” zostały wybrane do grona 10 finalistów plebiscytu „Pomorskie Sztormy 2015” w kategorii „Firma Roku”. W uzasadnieniu tej decyzji podkreślono, że nasza fabryka czekolady kultywuje tradycje produkcji gdańskich słodyczy wprowadzając na rynek nowe linie produktów.

Więcej...„Bałtyk” dla morsów

„Bałtyk” osłodził zimową kąpiel morsów w morzu.  A to wszystko za sprawą II Zlotu Morsów w Helu pod hasłem „Na początku Polski”. Były słodkie nagrody oraz poczęstunek z witaminami i oczywiście wyjątkowa atmosfera!

Więcej...Mecz „Północ – Południe”

Mecz „Północ – Południe” – to zawody strzeleckie, w których rywalizować będą najlepsi strzelcy reprezentujący północną i południową część Polski. Rozegrane zostaną w Myślenicach, w sobotę, 6 marca. Dla zwycięzców turnieju przygotowaliśmy słodkie niespodzianki, a dla czworga najmłodszych uczestników – nagrody specjalne pt. „DULIO strzał w 10”.

Więcej...Śniegołazy 2016

To był wyjątkowy i trudny marsz. Do przejścia było ponad 50 kilometrów szlakiem kaszubskim pomiędzy Kartuzami a Skorzewem. I to w nocy! Dlatego dla wszystkich uczestników marszu przygotowaliśmy karmelkowe „witaminy”, aby im pomóc pokonać tę trasę.

Więcej...„Dulio” – nowe karmelki „Bałtyku”

DULIO – to nowa seria słodyczy marki „Bałtyk”. Tworzą ją karmelki w trzech kompozycjach smakowych o nazwach Tropico, Vita i Choco Feel. Powstają przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz pomysłów na nowy styl karmelków zarówno w Polsce jak i w Europie. Dulio są już gotowe do dystrybucji.

Więcej...Walentynki w smakach „Bałtyku”

Nasze słodycze osłodziły tegoroczne „Walentynki” w Gdańsku i w Krakowie. W Gdańsku towarzyszyły Wam na Długim Targu, na lodowisku miejskim i w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. W Krakowie natomiast osłodziły podróż zabytkowym, gdańskim  tramwajem „Ring”. A przez cały tydzień poprzedzający Walentynki można było wziąć udział w konkursie na antenie Radia Plus Gdańsk, w którym można wygrać nasze słodkości.

Więcej...Gala Evening

Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk” są partnerem tegorocznej gali Evening Pracodawców Pomorza. W charakterystyczny dla nas sposób osłodzimy ten wieczór częstując gości naszymi pralinkami i cukierkami.

Więcej...„Sweet Monday”

Od 8 lutego, w „O4” – największym coworkingu Trójmiasta, wszystkie poniedziałki będą lepsze. Te dni osłodzi nasza fabryka czekolady.

Więcej...„BAŁTYK” na targach ISM w Niemczech

Od niedzieli, 31 stycznia, do środy, 3 lutego, Zakłady Przemysłu Cukierniczego „BAŁTYK” prezentują swoje wyroby podczas targów International Sweets and Biscuits Fair (ISM) w Kolonii, w Niemczech. To największe targi słodyczy na świecie. Organizowane są już po raz 46.

Więcej...„Mierzymy wysoko”

W ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można było licytować słodkości „Bałtyku”. Przygotowaliśmy kosze pełne naszych produktów, jak i pojedyncze komplety pralinek w opakowaniach z obrazami Magdy Benedy. Wszystko po to, aby wesprzeć tegoroczny cel zbiórki – pediatrię i godną opiekę ludzi w podeszłym wieku.

Więcej...Życzenia

Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzy Zarząd ZPC „Bałtyk”  

Więcej...„Bałtyk” na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Zapraszamy na nasze stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku, na Targu Węglowym. Znajdziecie nas pod numerem 44. Czeka na Was prawie czterdzieści produktów z naszej fabryki czekolady „Bałtyk”.  

Więcej...Gdańskie słodycze!

Informacja prasowa Gdańskiej Organizacji Turystycznej:   Gdańsk ma własną linię wyjątkowych słodyczy!

Więcej...Słodkie „Mikołajki”

Z okazji „Mikołajek” nasza fabryka czekolady „Bałtyk” osłodziła dwa wyjątkowe wydarzenia w Gdyni i w Gdańsku. Wzięło w nich udział ponad pół tysiąca dzieci i dorosłych.

Więcej...„Z pasji do biznesu…”

Wyroby Bałtyku „osłodziły” spotkanie z panią Ewą Wachowicz, które odbyło się w  czwartek, 3 grudnia w Olivia Business Centre w Gdańsku. Wydarzenie to zainaugurowało cykl spotkań pt. „Orły Biznesu” organizowanych przez Studio HR i Olivia Business Centre.

Więcej...Słodka premiera albumu o Gdańsku

Fabryka czekolady „Bałtyk” osłodziła premierę najnowszego albumu ze zdjęciami autorstwa słynnych gdańskich fotoreporterów Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. Premiera i jednocześnie promocja albumu odbyła się w sobotę i niedzielę (28 i 29 listopada) w Centrum Handlowym MANHATAN w Gdańsku-Wrzeszczu w godzinach od 12:00 do 17:00. Promocji albumu towarzyszyło nasze stoisko z wyrobami „Bałtyku”. Nasze czekolady, likworki, pralinki, […]

Więcej...Nowe smaki

Pełne doskonałego smaku owocowe wnętrze zamknięte w czekoladzie deserowej. Galaretki w czekoladzie w trzech smakach: orzeźwiająca pomarańcza, tropikalny ananas, soczysta wiśnia i słodka czarna porzeczka.      

Więcej...Praliny nadziewane

Delikatne nadzienia oblane czekoladą mleczną lub deserową.

Więcej...