Aktualności

Pomoc dla szpitali

Zakłady Przemysłu Cukierniczego BAŁTYK przekazały tysiąc batonów energetycznych „Bossman” dla czterech szpitali na Pomorzu, aby wesprzeć ich w walce z epidemią koronawirusa. Batony trafiły do placówek „Szpitali Pomorskich” Sp. z o.o. w Gdańsku, Gdyni i Wejherowie.

Więcej...Komunikat

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego informujemy:

Więcej...TofiTo na urodziny Gdyni!

  „TofiTo” – nasze cukierki toffi w czekoladzie zagościły na urodzinach Gdyni. Z okazji jubileuszu miasta przygotowaliśmy także stoisko z gorącą czekoladą, czekoladami, pralinkami, orzechami i batonami.

Więcej...Światowa premiera „Fantazji”

Czekoladki „Fantazja Mintu”, „Fantazja Deserowa” i „Fantazja Koktajlowa” produkowane przez ZPC „Bałtyk” zadebiutowały na arenie międzynarodowej. Nasza fabryka czekolady zaprezentowała je podczas światowych targów słodyczy ISM 2020 w Niemczech. Oferta naszej firmy obejmowała także tradycyjne czekolady, pralinki i likworki oraz najnowsze propozycje w kategorii karmelków.

Więcej...Ferie

Sezon ferii czas zacząć!!! Bez względu na pogodę ferie można spędzić aktywnie i blisko przyrody. Dlatego warto sięgnąć po „Bossmana” – zdrową i energetyczną przekąskę. Z tym batonem sił Wam na pewno nie zabraknie.

Więcej...Wesołych Świąt!

Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym, 2020 roku. Życzymy Wam, abyście ten wyjątkowy czas spędzili w gronie najbliższych, w radości i szczęściu.

Więcej...Świąteczna pomoc

Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” zaangażowała się w akcję organizowaną w okresie świątecznym przez Fundację Hospicyjną z Gdańska. Do paczek pod choinkę dla podopiecznych Fundacji podarowaliśmy kultowe czekolady „Ratuszowe”.

Więcej...Jesteśmy pomorską firmą 30-lecia!

Nasza Fabryka Czekolady „BAŁTYK” została wybrana do elitarnego grona firm, które przez ostatnie trzy dekady najbardziej przyczyniły się do rozwoju województwa pomorskiego. Wyboru dokonała redakcja „Gazety Wyborczej Trójmiasto” z okazji 30-lecia przemian gospodarczych w Polsce.

Więcej...Wraca „Ratuszowa” !

Specjalnie przed Świętami Bożego Narodzenia chcieliśmy sprawić niespodziankę i powróciliśmy do produkcji „RATUSZOWEJ” – naszej kultowej czekolady lat 70. Jej premiera przypadła na inaugurację tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku.

Więcej...Dodajemy „FANTAZJI”

Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” wprowadziła na rynek nową linię wykwintnych czekoladek „Fantazja”. Obejmuje ona osiem różnorodnych kompozycji smakowych dla szerokiego grona klientów. Premiera nowych słodyczy odbyła się w sobotę, 16 listopada podczas Amber Expo Półmaraton Gdańsk im. Pawła Adamowicza.

Więcej...Bieg Niepodległości

Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” była partnerem PKO Grand Prix Gdyni Bieg Niepodległości, który odbył się 11 listopada. 

Więcej...Zima i Święta Bożego Narodzenia

„Bałtyk” słynie ze swoich upominkowych kolekcji, które są niezwykle popularne na wiele świątecznych okoliczności. Na tej stronie prezentujemy produkty, które przygotowaliśmy na specjalne okazje związane z „Mikołajkami” i Świętami Bożego Narodzenia. Szczególne miejsce w naszej zimowej kolekcji zajmują świąteczne koszyczki oraz magiczne i czekoladowe domki. W zależności od wersji można w nich znaleźć m.in. lizaki […]

Więcej...Targi

Udział w targach organizowanych przez regionalne hurtownie to stały element kalendarza naszych działań marketingowych. W październiku wzięliśmy udział w trzech takich wydarzeniach, podczas których zaprezentowaliśmy najnowszą ofertę Fabryki Czekolady „Bałtyk”.

Więcej...„Bałtyk” w Karkonoszach

Stara szkoła mówi, że jak się idzie w góry, to warto mieć ze sobą zapas energii. Dlatego właśnie wyposażyliśmy zawodników startujących w ekstremalnym Triathlonie Karkonoskim w czekolady proteinowe i batony energetyczne „Bossman” oraz galaretki w czekoladzie „Fantazja”.

Więcej...57 Bieg Westerplatte

Batony energetyczne „Bossman”, galaretki w czekoladzie „Fantazja” oraz karmelki „Dulio” dodawały mocy uczestnikom 57. Biegu Westerplatte w Gdańsku.

Więcej...„Bałtyk” na Mistrzostwach Polski

„Bałtyk” zwiększa zaangażowanie w wydarzenia promujące aktywny styl życia. Tym razem nasza firma wspierała prestiżowe zawody w kolarstwie górskim – Mistrzostwa Polski XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2019.

Więcej...Triathlon Gdańsk

Nasza Fabryka Czekolady BAŁTYK była partnerem zawodów Triathlon Gdańsk, w których wystartowało około tysiąca osób. Były słodkie i energetyczne nagrody, fontanna czekolady, degustacje i niespodzianki.   Zawody odbyły się w Gdańsku, przy molo w Brzeźnie w dniach 13 i 14 lipca. Pierwszego dnia wystartowało ponad 200 dzieci w kategoriach od najmłodszych do juniorów. W pakietach […]

Więcej...Bieg Świętojański

 „Bałtyk” jest bardzo dobrze znany w środowisku biegowym ponieważ produkuje wiele produktów dla osób aktywnie spędzających czas, w tym oczywiście dla biegaczy. Dlatego nie mogło nas zabraknąć na wyjątkowym, nocnym Biegu Świętojańskim w Gdyni w ramach cyklu PKO Grand Prix Gdyni.

Więcej...XXII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły

Nasza Fabryka Czekolady BAŁTYK była w gronie partnerów zawodów lekkoatletycznych XXII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. Na zawodników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki czekały słodkie i energetyczne nagrody, a na kibiców stoisko z naszymi produktami. Zawodnikom kibicował nasz „Bossman” – batony energetyczne i czekolady proteinowe.

Więcej...BAŁTYK – 3 razy NAJ!

Wakacyjny konkurs! „BAŁTYK – 3 razy NAJ” – NAJDALEJ, NAJWYŻEJ, NAJWESELEJ 🙂 Zapraszamy do wakacyjnej przygody i konkursu z nagrodami 🙂

Więcej...VIVA OLIVA!

VIVA OLIVA! – to coroczne święto Oliwy – jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdańska. Dla naszej fabryki czekolady to wyjątkowe miejsce na mapie miasta, ponieważ właśnie tutaj, w 1923 roku rozpoczęła się historia naszej firmy. 

Więcej...TOP PRODUKT dla Likworków Gdańskich!

Likworki Gdańskie uzyskały najwięcej głosów publiczności w plebiscycie na najpopularniejszy produkt Pomorza TOP PRODUKT 2019. Plebiscyt zorganizowała redakcja „Dziennika Bałtyckiego” – największej regionalnej gazety na Pomorzu pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. W poniedziałek, 10 czerwca, w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się ceremonia wręczenia nagrody, którą z rąk redaktora naczelnego Mariusza Schmidki odebrał prezes ZPC […]

Więcej...Dzień Dziecka

„Bałtyk” słynie ze swoich upominkowych kolekcji, które są niezwykle popularne na wiele okoliczności. Specjalnie na Dzień Dziecka przygotowano gotowe upominki dla najmłodszych łasuchów: – „Słodki kuferek” – zawierający orzeszki w czekoladzie „Super Nutsy” oraz draże czekoladowe „Piksy” – „Buziakowe ZOO” – zawierający 30 lizaków w kształcie serduszka z wizerunkami zwierząt na etykietach – „Odlotowa paka” – zawierająca draże czyli nasze kultowe „Piksy”, […]

Więcej...Charytatywnie na Dzień Dziecka

Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” wspiera ogólnopolską akcję „Uśmiech dziecka na Dzień Dziecka” organizowaną przez Fundację Hospicyjną z Gdańska. Słodycze „Bałtyku” trafią do dzieci chorych, osieroconych i ich rodzeństwa w całej Polsce.

Więcej...Bieg Europejski

Po raz kolejny pobiegliśmy w największym na Pomorzu Biegu Europejskim z cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Dla zawodników przygotowaliśmy stoisko z naszymi produktami, degustacjami, a najmłodsi zawodnicy otrzymali od nas karmelki Dulio Vita z witaminami A, C i E na wzmocnienie odporności. 

Więcej...Biegniemy w 5. Maratonie GDAŃSK

W niedzielę, 14 kwietnia nasza fabryka czekolady „wystartowała” w 5. Maratonie Gdańsk. Wśród biegaczy największą popularnością cieszyły się batony energetyczne i czekolady proteinowe „Bossman”, galaretki w czekoladzie „Fantazja”, karmelki z witaminami „Dulio Vita” oraz „Orzechy Bałtyckie”.

Więcej...Czekolada – królowa słodyczy

12 kwietnia to Światowy Dzień Czekolady. Z tej okazji warto opowiedzieć o sekretach i zaletach „królowej słodyczy”.

Więcej...Oferta Wielkanoc 2019

Po sukcesie czekoladowych i magicznych „domków” z oferty zimowej przygotowaliśmy specjalną kolekcję na Wielkanoc. Są to gotowe, upominkowe zestawy słodyczy pt.: „Magiczna niespodzianka” oraz „Czekoladowa niespodzianka”. Swoją premierę na Wielkanoc będzie miał „Koszyk niespodzianek”, w którym znajdą się drażetki i orzeszki w czekoladzie. Nie zabraknie także klasycznych kolekcji w wielkanocnych aranżacjach.

Więcej...50 lat likworków

  W tym roku świętujemy jubileusz 50-lecia likworków – naszych unikatowych cukierków z płynnym nadzieniem. Od pięciu dekad produkujemy je według tradycyjnej receptury i technologii. Dzięki temu likworki stały się znakiem rozpoznawalnym „Bałtyku”, a także najbardziej znanym, słodkim ambasadorem Gdańska. W roku jubileuszu odbędą się cykliczne akcje promujące tradycje i historię likworków.

Więcej...Światowe targi słodyczy

  Produkty „Bałtyku” zostały zaprezentowane podczas największych na świecie targów słodyczy ISM 2019 w Niemczech. Oferta naszej fabryki czekolady obejmowała zarówno tradycyjne słodycze jak i nowości, w tym m.in. nową generację batonów energetycznych.

Więcej...Podsumowanie roku jubileuszu 95-lecia

Wprowadzenie na rynek nowatorskich czekolad proteinowych „Bossman”, powrót do produkcji kultowej czekolady „Malajska”, udział w kilkudziesięciu wydarzeniach charytatywnych, sportowych, kulturalnych i naukowych – w taki sposób Fabryka Czekolady BAŁTYK uczciła rok jubileuszu 95-lecia firmy.

Więcej...Wesołych Świąt!

Życzymy Wam pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nowym, 2019 roku!    

Więcej...Świąteczna pomoc

Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” zaangażowała się w akcje charytatywne organizowane w okresie świątecznym przez pomorskie instytucje. Słodkie podarunki „Bałtyku” trafiły m.in. do podopiecznych Fundacji Hospicyjnej oraz do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Więcej...Jarmarki Bożonarodzeniowe

Zapraszamy Was na nasze stoiska na gdańskich jarmarkach bożonarodzeniowych. Znajdziecie nas na Targu Węglowym w Gdańsku, w GCH Manhattan we Wrzeszczu oraz we Włocławku na pl. Grodzkim przed CH Wzorcownia. Mamy wiele pomysłów na słodkie prezenty pod choinkę, które sprawią radość Waszym bliskim.

Więcej...Oferta świąteczna

Na „Mikołajki” oraz Święta Bożego Narodzenia przygotowaliśmy specjalną ofertę naszych produktów. Wśród nich m.in. świąteczne zestawy likworków, bombonierek, czekolad oraz „czekoladowe” i „magiczne” domki, czyli zestawy upominkowe dla dzieci.  

Więcej...Konkurs „Sweet selfie”

  Zapraszamy do udziału w konkursie pt. „Sweet selfie”, który organizujemy z okazji premiery naszej oferty świątecznej 2018 w upiększonym sklepie firmowym „Bałtyku” w Gdańsku. Konkurs odbywa się na naszym fanpage’u na Facebooku w profilu wydarzenia pt. „Sweet selfie”.   REGULAMIN Konkurs nosi nazwę „Sweet selfie” (zwany dalej Konkursem) Organizatorem Konkursu są Zakłady Przemysłu Cukierniczego […]

Więcej...Bieg Niepodległości

Nasza Fabryka Czekolady BAŁTYK była partnerem Biegu Niepodległości organizowanego w ramach PKO Grand Prix Gdyni. Wspieraliśmy zawodników, którzy w niedzielę, 11 listopada, postanowili bardzo aktywnie uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości.

Więcej...Półmaraton Gdańsk z „Fantazją”

Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” była partnerem Półmaratonu Gdańsk. Dla najmłodszych biegaczy przygotowaliśmy karmelki z dodatkiem magnezu, a dla dorosłych – punkt odżywczy na trasie biegu. Przez dwa dni, w hali AmberExpo, przy biurze zawodów, czynne było nasze stoisko z produktami przeznaczonymi dla osób aktywnie spędzających czas.  

Więcej...„Czekolada pod lupą”

Wspólnie z Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku nasza Fabryka Czekolady Bałtyk przygotowała edukacyjne warsztaty dla dzieci pt. „Czekolada pod lupą”. Dzieci poznają pochodzenie czekolady, jej historię i sekrety cudownego smaku. Dowiadują się także jak trafiła do Gdańska i jakie są tradycje naszego regionu w tworzeniu tak pysznych słodyczy. Wyjątkową atrakcją warsztatów jest możliwość własnoręcznego stworzenia […]

Więcej...Startuj z Bossmanem we Włocławku

W niedzielę, 7 października, wystartowaliśmy w Anwil Półmaraton Włocławek. Energii do biegu dostarczały nasze naturalne batony „Bossman”, a na mecie czekała degustacja czekolad proteinowych, które pomagają w regeneracji zmęczonych mięśni. Nie zabrakło także słodkich witamin, czyli naszych owocowych karmelków z witaminami Dulio Vita.

Więcej...„Race for the Cure”

Fabryka Czekolady „Bałtyk” przyłączyła się do akcji „Race for the Cure Gdańsk – Memoriał Olgi Gajdus”. Jest to bieg będący symbolem walki z rakiem piersi na całym świecie. Energii do biegu dodawały batony „Bossman” tworzone przez nas z naturalnych i prozdrowotnych składników.

Więcej...Premiera czekolad proteinowych „Bossman”

Fabryka Czekolady „Bałtyk” rozpoczęła produkcję specjalnych czekolad proteinowych „BOSSMAN” dla osób aktywnych i sportowców. Są to czekolady, które wyróżnia wysoka zawartość białka i części kakaowych. Tworzone są na bazie gorzkiej czekolady bez dodatku cukru w trzech smakach. Nowe czekolady zadebiutowały w najstarszym biegu ulicznym w kraju –  56. Biegu Westerplatte w Gdańsku oraz w przełajowym […]

Więcej...„Słodki domek” w Hewelianum

W sezonie letnim Fabryka Czekolady „Bałtyk” otworzyła „słodki domek” w jednym z najbardziej ciekawych miejsc Gdańska – na Górze Gradowej, w Centrum Nauki „Hewelianum”. Domek oferuje szeroki asortyment produktów, w tym przede wszystkim serie upominkowe pralinek i czekolad. Wyjątkowym produktem, który można kupić w „słodkim domku” są „Meteorki” – orzeszki w czekoladzie „Bałtyku”.

Więcej...„Meteorki” nad Gdańskiem

Rozwijamy limitowane serie słodyczy nawiązujących do wyjątkowych miejsc Gdańska. Do wcześniejszych „gdańskich kolekcji” dołączyły „Meteorki” dla Centrum Nauki Hewelianum oraz słodycze pamiątkowe dla Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Więcej...„Bałtyk” zdobywa Karkonosze

Dodawaliśmy energii, fantazji i pomagaliśmy uzupełniać spalane kalorie zawodnikom Triathlonu i Maratonu Karkonoskiego. To niezwykle trudne i wymagające zawody, które odbyły się na górskich trasach Karkonoszy. „Bałtyk” przygotował dla sportowców batony energetyczne „BossMan”, galaretki w czekoladzie „Fantazja” oraz „Orzechy Bałtyckie”.

Więcej...Nocny Bieg Świętojański

Batony energetyczne „BossMan” dodawały sił i mocy zawodnikom startującym w Nocnym Biegu Świętojańskim organizowanym w ramach cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Wzięło w nim udział ponad 3 tysiące biegaczy. 

Więcej...Słodki domek w „Hewelianum”

Odkrywanie tajników nauki w smaku słodyczy „Bałtyku”? – jak najbardziej! Nasz słodki domek stanął w Centrum „Hewelianum”. Od teraz wszyscy odwiedzający gdańskie centrum nauki na Górze Gradowej odnajdą tam kultowe słodkości „Bałtyku”. 

Więcej...Biało-czerwone „Super Nutsy”

Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” przygotowała niespodziankę dla kibiców piłki nożnej. Specjalnie na czas mundialu wyprodukowaliśmy limitowaną partię biało-czerwonych „Super Nutsów” – naszych kultowych orzeszków w czekoladzie.

Więcej...Święto Pralinki

Pralinki to ekskluzywne czekoladki, które uznawane są za jeden z najbardziej wykwintnych wyrobów w historii produkcji słodyczy. W niedzielę, 24 czerwca, przypada międzynarodowe święto tych słodkości. W Polsce, od wielu lat, tradycje tworzenia pralinek kultywuje Fabryka Czekolady „Bałtyk”.   Pralinka nie jest zwykłym czekoladowym cukierkiem. Dzięki większej zawartości czekolady i odpowiedniej recepturze uznawana jest za […]

Więcej...„Bałtyk” na Festiwalu Czekolady i Kawy

Ponad 1000 osób odwiedziło stoisko „Bałtyku” podczas I „Festiwalu Czekolady, Kawy i Słodyczy” w Gdańsku.  Nasza firma zaprezentowała m.in.  najnowszą kolekcję likworków „Mokka” oraz ziaren „Kofito”. Była fontanna czekolady „Bałtyku”, degustacje oraz konkursy z nagrodami.

Więcej...„Bałtyk” na Dzień Dziecka

Wspieramy akcje charytatywne organizowane z okazji Dnia Dziecka. Słodycze z naszej fabryki czekolady trafią do dzieci objętych opieką Fundacji Hospicyjnej oraz na międzynarodową akcję „Dream Night at ZOO”.

Więcej...Bieg Europejski

Nasze batony energetyczne „BossMan” dodawały energii uczestnikom Biegu Europejskiego w Gdyni. To jeden z największych biegów na Pomorzu. Wzięło w nim udział 3 tysiące osób. Fabryka Czekolady „Bałtyk” jest w gronie sponsorów całego tegorocznego cyklu PKO Grand Prix Gdyni.  

Więcej...„Nauka dla zdrowia”

Naturalne składniki, prozdrowotny wpływ na organizm człowieka oraz duże zasoby energetyczne – to główne walory batonów „BossMan”, które zaprezentowano podczas Dnia Otwartego w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wzięło w nim udział kilka tysięcy osób. Dzień otwarty zorganizowano w piątek, 20 kwietnia, pod hasłem „Nauka dla zdrowia”.

Więcej...Światowy Dzień Czekolady

12 kwietnia to Światowy Dzień Czekolady. Dla podkreślenia tradycji produkcji „królowej słodyczy”, firma „Bałtyk” przygotowała obchody święta czekolady w Gdańsku, Gdyni i Włocławku oraz na Facebooku.

Więcej...Życzenia

    Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Zarząd ZPC BAŁTYK

Więcej...Święto Gdańskich Słodyczy!

Premiera albumu „Słodkie historie Gdańska” oraz powrót „Malajskiej” – kultowej czekolady „Bałtyku” z początku lat 70. – to główne wydarzenia Święta Gdańskich Słodyczy, które w przedwielkanocny weekend odbyły się w Gdańsku. Święto zorganizowała nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk”, która w tym roku obchodzi jubileusz 95-lecia swoich tradycji.

Więcej...Powrót „Malajskiej” !

Fabryka Czekolady BAŁTYK powróciła do produkcji „Malajskiej” – swojej kultowej czekolady lat 70. Jej premiera odbędzie się w sobotę, 24 marca w Święto Gdańskich Słodyczy. Powrót „Malajskiej” uświetnia rok jubileuszu 95-lecia „Bałtyku”.

Więcej...Święto Gdańskich Słodyczy

Zapraszamy na ŚWIĘTO GDAŃSKICH SŁODYCZY i promocję i promocja albumu pt. „Słodkie historie Gdańska” autorstwa Mieczysława Abramowicza i wydawnictwa KOSYCARZ FOTO PRESS / KFP. A to wszystko w przedświąteczny weekend (24 i 25 marca) w GCH Manhattan w godzinach 11.00 – 17.00

Więcej...Nowe batony z serii „BossMan”

Rozwijamy linię naszych batonów energetycznych „BossMan”. Na rynek wchodzą dwie nowe wersje zawierające m.in. słonecznik i pestki dyni oraz figę i malinę. Premiera nowych batonów odbyła się w weekend 16-18 lutego podczas PKO Biegu Urodzinowego Gdyni, w którym udział wzięło 4 tysiące osób. Seria „BossManów” z „Bałtyku” obejmuje teraz trzy, różnorodne batony energetyczne.

Więcej...Startujemy w Grand Prix Gdyni

Fabryka Czekolady „Bałtyk” dołączyła do grona sponsorów cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Nasza firma będzie wspierała zawody poprzez organizację punktów odżywczych na trasach, degustacje dla zawodników oraz promocję cyklu. Produkty „Bałtyku” będą trafiać do pakietów startowych dla najmłodszych uczestników biegów.  

Więcej...„Walentynkowa” kolekcja bombonierek

Fabryka Czekolady BAŁTYK przygotowała specjalną serię bombonierek dla zakochanych. Mają być one słodkim prezentem z okazji nadchodzących „walentynek”.

Więcej...BAŁTYK na światowych targach słodyczy

ZPC BAŁTYK uczestniczą w największych na świecie targach słodyczy ISM 2018 w Niemczech. Gdańska fabryka czekolady prezentuje zarówno swoje tradycyjne słodycze jak i nowości. Światową premierę na targach miała m.in. nowa generacja słodyczy kawowych „Bałtyku” oraz batony energetyczne „BossMan”.

Więcej...Podwójne zwycięstwo „Bałtyku”

Fabryka Czekolady „Bałtyk” wygrała plebiscyt „Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych” w kategorii „Przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska”. „Bałtyk” otrzymał dwie nagrody – nagrodę publiczności oraz nagrodę prezydenta Gdańska. Uroczysta gala podsumowująca wyniki plebiscytu odbyła się w czwartek, 18 stycznia, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Więcej...BAŁTYK 2017

Wprowadzenie na rynek nowatorskich produktów, udział w kilkudziesięciu wydarzeniach charytatywnych, sportowych i kulturalnych, rozwój sklepów firmowych oraz inauguracja sprzedaży on-line – to główne wydarzenia podsumowujące rok 2017 w naszej Fabryce Czekolady „Bałtyk”.

Więcej...Wesołych Świąt !

Życzenia świąteczne od Zarządu naszej Fabryki Czekolady BAŁTYK

Więcej...„Każdy może pomóc”

  Fabryka Czekolady „Bałtyk” osłodziła przedświąteczne akcje: „Każdy może pomóc” i „Wigilijną paczkę”, dla ośmiuset potrzebujących dzieci. Finał obu akcji odbył się w środę, 20 grudnia, w Gdańsku. Specjalnie dla najmłodszych „Bałtyk” przygotował fontannę czekolady oraz cukierki Tofi To. Była to jedna z największych tegorocznych akcji charytatywnych na Pomorzu.

Więcej...Wygrywamy gdański plebiscyt!

Głosami publiczności, Zakłady Przemysłu Cukierniczego BAŁTYK zwyciężyły w plebiscycie „GDAŃSK – MIASTO PRZEDSIĘBIORCZYCH”. Nasza fabryka czekolady uzyskała najwięcej głosów w kategorii „Przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska”.

Więcej...Nowy sklep firmowy w Gdyni

Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” otworzyła swój pierwszy sklep firmowy w Gdyni. Sympatycy słodkości znajdą w nim kultowe czekolady, pralinki i likworki „Bałtyku”, a także cukierki i karmelki. Pierwsi klienci przywitani zostali fontanną czekolady. Otwarcie sklepu odbyło się w piątek, 1 grudnia, o godzinie 12:00 w Centrum Handlowym BATORY w Gdyni.

Więcej...„Tofi To” – nowa rodzina słodyczy

Fabryka Czekolady BAŁTYK zainaugurowała nową linę słodyczy o nazwie TOFI TO. Tworzy ją czekolada z podwójnym nadzieniem oraz cukierki nie zawierające glutenu. Tofi To to kompozycja mlecznej czekolady i toffi.

Więcej...„Nalewki domowe”

„Nalewki domowe” – to najnowsze likworki z naszej Fabryki Czekolady BAŁTYK. Wiśniówka, pigwówka i orzechówka w czekoladzie nawiązują do wieloletnich tradycji polskiej kuchni. Wspólnie z dotychczasowymi likworkami „Bałtyku” utworzą unikatową kompozycję smaków w segmencie słodyczy z płynnym nadzieniem.   „Nalewki domowe” to smaki tradycyjnej wiśniówki, pigwówki i orzechówki.  Ich płynne nadzienie zamknięte jest w otoczce […]

Więcej...Kawowe smaki Gdańska

Nasza Fabryka Czekolady BAŁTYK wprowadza na rynek nową generację słodyczy kawowych. Tworzą ją czekolada o smaku brandy i kawy, likworki kawowe oraz czekoladowe „ziarna kawy”. Nowe słodycze nawiązują do kilkusetletnich, kawowych tradycji Gdańska.

Więcej...Bieg Niepodległości

Nasza Fabryka Czekolady Bałtyk wystartowała w Biegu Niepodległości w Gdyni. Przygotowaliśmy punkt odżywczy dla biegaczy oraz słodki poczęstunek dla zawodników i kibiców. Wystawiliśmy także naszą reprezentację, aby pobiec i uczcić Święto Niepodległości.

Więcej...BossMan on-line

Uruchomiliśmy sprzedaż internetową naszych batonów energetycznych „BossMan”. Jest to odpowiedź na duże zainteresowanie batonami głównie wśród osób czynnie uprawiających sport. Sprzedaż on-line odbywa się za pośrednictwem strony www.bossman.zpcbaltyk.pl

Więcej...„Admiralski” jubileusz

Nasze kultowe czekoladki „Admirał” obchodzą swoje 25. urodziny. Od 1992 roku są słodką wizytówką Gdańska, a także należą do najbardziej znanych polskich słodyczy. Z okazji tak znamienitego jubileuszu zapraszamy do naszych sklepów firmowych w Gdańsku i we Włocławku na specjalną promocję „Admirałów”. Promocja potrwa od 2 do 30 listopada.  

Więcej...BossMan na „Harpaganie”

Batony energetyczne „BossMan” z „BAŁTYKU” dodawały sił zawodnikom, którzy wystartowali w Ekstremalnym Rajdzie na Orientację „HARPAGAN”. Uczestnicy rajdu mieli do pokonania trasy liczące nawet do 200 kilometrów. Na starcie stanęło 1500 osób. Nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk” była sponsorem wspierającym rajd.

Więcej...BossMan na półmaratonie

Batony energetyczne „BossMan” produkowane przez naszą firmę „Bałtyk” dodały energii uczestnikom biegu „Anwil Półmaraton Włocławek”, który odbył się w niedzielę, 8 października. Wystartowało w nim niemalże pół tysiąca osób.

Więcej...„Bałtyk” na Spitsbergenie

Fabryka czekolady „Bałtyk” wsparła wyprawę polarną na Spitsbergen. Naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika badali tam zmiany zachodzące w powłoce lodowej Ziemi. Wyposażyliśmy ekipę badaczy w nasze batony energetyczne BossMan, cukierki z witaminami Dulio Vita oraz karmelki lodowe Bon Bon Ice.  

Więcej...5000 cukierków za 5000 kilometrów

  Marcin Kupczak, śląski bloger i podróżnik w 7 lat odbył 25 podróży, pokonując łącznie 300 tysięcy kilometrów. Ostatnią jego wyprawą była podróż autostopem z Singapuru do Wietnamu, podczas której przebył 5000 kilometrów. Za tę podróż Fabryka Czekolady „Bałtyk” przekazała 5000 cukierków na cel charytatywny – dla podopiecznych Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka „WYSPA” […]

Więcej...„Bałtyk” pod żaglami

Batony energetyczne „BossMan” dodały energii żeglarzom startującym w Mistrzostw Polski, które odbyły się na Bałtyku w dniach od 15 do 17 września. 

Więcej...„BossMan” na ultramaratonie

„BossMan” – batony energetyczne „Bałtyku” dostarczały energii zawodnikom startującym w ultramaratonie „Kaszubska Poniewierka”. Był to jeden z najbardziej wymagających biegów w Polsce. Wystartowało w nim pół tysiąca osób. Partnerem biegu była Fabryka Czekolady „Bałtyk”.

Więcej...„Szkoła dzielenia”

Dołączyliśmy do „Szkoły dzielenia” – akcji organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Przygotowaliśmy słodkie nagrody dla zwycięzców akcji, którzy oddając swoją krew pomogli innym.

Więcej...„Bałtyk” dla Afryki

  Pomaganie dzieciom poprzez sport – to główny cel wyprawy do Tanzanii i Rwandy polskiej fundacji „Keepers Foundation”. Osłodą treningów i zajęć sportowych były cukierki Dulio Vita i Dulio Tropico, które na rzecz dzieci przekazały Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”.

Więcej...Żeglarskie mistrzostwa

Trwają żeglarskie mistrzostwa Polski i Europy. Załogi ponad 100 jachtów rywalizują ze sobą na wodach Bałtyku. A w porcie w Gdańsku czekają na nich słodkości z naszej Fabryki Czekolady Bałtyk.

Więcej...Bałtyk pod żaglami

Ponad 100 załóg z kilkunastu państw weźmie udział w żeglarskich mistrzostwach Polski i Europy. Zmagania żeglarzy wspiera ZPC „Bałtyk”. Dla załóg przygotowano batony energetyczne „BossMan” oraz karmelki z witaminami „Dulio Vita”. „Bałtyk” przygotuje także słodycze dla miasteczka regat przy marinie w Gdańsku.

Więcej...Dzień pralinki

W sobotę, 24 czerwca, swoje „święto” obchodziła pralinka. Ta wyjątkowa czekoladka uznawana jest za jeden z najbardziej wykwintnych wyrobów w historii produkcji słodyczy. Z tej okazji nasza Fabryka Czekolady „Bałtyk”, w swoim sklepie firmowym w Gdańsku, przygotowała degustację pralinek.

Więcej...„Piknik na Zdrowie”

Baton energetyczny BossMan oraz cukierki z witaminami Dulio Vita spotkały się z dużym zainteresowaniem podczas Pikniku na Zdrowie, który zorganizował Gdański Uniwersytet Medyczny. BossMan zwrócił uwagę publiczności swoimi walorami energetycznymi i smakowymi. Wiele osób doceniło także prozdrowotne funkcje karmelków Dulio Vita.

Więcej...Dzień Dziecka z Rodziną Treflików

Osłodziliśmy wyjątkowy, sopocko-gdański Dzień Dziecka –  „Muzyczne ABC z Rodziną Treflików” – koncert Margaret . Wśród publiczności zagościły cukierki Dulio oraz lizaczki z naszej Fabryki Czekolady Bałtyk. Naszymi słodyczami częstowała Rodzina Treflików. Zobaczcie na zdjęciach jak wyglądał ten przecudny DZIEŃ DZIECKA.

Więcej...Zagraliśmy dla Kuby

Z piątku na sobotę (2/3 czerwca) nasza reprezentacja piłkarska zagrała w charytatywnym II Turnieju Nocnych Marków we Włocławku. Rozgrywki zorganizowano, aby pomóc Kubie Milewskiemu, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Dochód z imprezy został przekazany na jego leczenie. Nasza Fabryka Czekolady Bałtyk podarowała na ten cel słodycze, które były licytowane podczas turnieju.

Więcej...World of Private Label

W dniach 16-17 maja 2017 roku uczestniczyliśmy w światowych targach marek własnych „World of Private Label”, które odbyły się w Amsterdamie. Organizatorem targów było stowarzyszenie Private Label Manufacturers Association (PLMA). Udział w światowych targach to stały element kalendarza międzynarodowych przedsięwzięć Fabryki Czekolady Bałtyk.

Więcej...Sportowy debiut „Bossmana”

„BOSSMAN” to najnowszy baton energetyczny „Bałtyku”. Powstał z myślą o osobach aktywnych, aby dostarczyć im zdrowej energii pochodzącej z naturalnych składników. „Bossman” zadebiutował podczas prestiżowych zawodów sportowych „Duathlon Przywidz”, które odbyły się w sobotę, 22 kwietnia na Kaszubach.

Więcej...Dzień Czekolady!

W środę, 12 kwietnia, w Fabryce Czekolady „Bałtyk” czekolada lała się strumieniami. Z okazji międzynarodowego Dnia Czekolady uruchomiliśmy fontannę czekolady i częstowaliśmy nią wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili nasz sklep firmowy.  

Więcej...Dulio Vita na Mistrzostwach Polski Fitness

Dulio Vita, nasze owocowe cukierki z witaminami osłodziły Mistrzostwa Polski Fitness: FIT-KID & FITNESS AEROBIC. Zawody odbyły się w niedzielę 2 kwietnia, w Gdańsku w Amber Expo  podczas Festiwalu Czasu Wolnego – Free Time Festival. To kolejna duża impreza sportowa, na której zagościły cukierki Dulio Vita, które cieszą się coraz większą popularnością wśród osób prowadzących aktywny […]

Więcej...Słodkie morsowanie:)

Cukierki Dulio Vita szczególnie przypadły do gustu osób lubiących aktywnie spędzać czas. Cieszą się popularnością podczas różnych wydarzeń sportowych. Tym razem Dulio Vita osłodziły zimową kąpiel morsów w Bałtyku.

Więcej...Sprawiamy, że jest O’KEJ!

„Sprawiamy, że jest O’KEJ!” – to tytuł krótkiego filmu, który dla Was przygotowaliśmy, aby zaprezentować jak tworzymy cukierki O’KEJ!. Film przedstawia poszczególne fazy produkcji, w trakcie której powstają cukierki w czterech smakach: kokosowym, orzechowym, kawowym i śmietankowym.

Więcej...Bałtyk na światowych targach słodyczy

Od niedzieli, 29 stycznia, do środy, 1 lutego, Fabryka Czekolady „BAŁTYK” prezentuje swoje wyroby podczas targów International Sweets and Biscuits Fair (ISM) w Kolonii, w Niemczech. To największe targi słodyczy na świecie. Organizowane są już po raz 47.

Więcej...Dzień Babci i Dziadka

Kochani! Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i szczęścia!

Więcej...Życzenia

Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nowym, 2017 roku życzy Zarząd ZPC „Bałtyk”  

Więcej...Jarmark Bożonarodzeniowy 2016

Zapraszamy na nasze stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku, na Targu Węglowym. Nasz domek znajdziecie w alejce Wigilijnej pod numerem 48. Przygotowaliśmy dla Was kilkadziesiąt różnego rodzaju słodkości z Fabryki Czekolady „Bałtyk”. Jarmark potrwa do 23 grudnia 2016 r.

Więcej...„Fot. Kosycarz” – słodka premiera albumu

Fabryka czekolady „Bałtyk” osłodziła premierę najnowszego albumu ze zdjęciami autorstwa słynnych gdańskich fotoreporterów Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. Premiera i jednocześnie promocja albumu odbyła się w sobotę 3 grudnia w Centrum Handlowym MANHATAN w Gdańsku-Wrzeszczu. Promocji albumu towarzyszyło stoisko ze słodyczami „Bałtyku”.

Więcej...„Smak Tradycji”

„SMAK TRADYCJI” – taką nazwę nosi kolejna edycja gdańskich słodyczy. Utworzyły ją czekolady mleczne i gorzkie wyprodukowane przez Fabrykę Czekolady Bałtyk dla Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Więcej...