O nas

Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk” to największa i najbardziej popularna fabryka czekolady na Pomorzu. Wszystkie wyroby czekoladowe „Bałtyku” tworzymy według naszych własnych receptur. W produkcji słodyczy korzystamy zarówno z bogactwa naszych tradycji sięgających początku ubiegłego stulecia, jak i z nowatorskich rozwiązań, które opracowujemy obecnie. Dzięki temu nasze produkty charakteryzują się wyjątkowym smakiem, trafiającym w gusty sympatyków zarówno starszych jak i młodszych pokoleń.

Produkcja skupia się w dwóch obiektach produkcyjnych zlokalizowanych w Gdańsku-Oliwie. Zakłady posiadają bogatą infrastrukturę techniczną oraz rozbudowany park maszynowy. Najważniejszymi elementami fabryki są linia do produkcji wyrobów czekoladowych formowanych oraz linia do produkcji wyrobów oblewanych czekoladą.

Najnowsza historia firmy rozpoczęła się w roku 2005, kiedy to „Bałtyk” stał się częścią grupy kapitałowej firmy „Bomilla” Sp. z o.o. z Włocławka i zaczął rozwijać się w myśl jednej wizji, wspólnej dla obu przedsiębiorstw.
W 2016 roku rozpoczęliśmy proces konsolidacji spółek należących do tej grupy i połączenia ich jako Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”. W wyniku tego procesu, od 1 września 2016 roku jest to jedna, spójna firma z centralą w Gdańsku i trzema zakładami produkcyjnymi (jeden w Gdańsku-Oliwie i dwa we Włocławku). Specjalizacją zakładu w Gdańsku, zgodnie z tradycją, jest produkcja wyrobów czekoladowych, natomiast specjalizacją dwóch zakładów we Włocławku są odpowiednio wyroby drażerowane i karmelki.

Więcej na temat konsolidacji w komunikacie prasowym

Misją nowej organizacji jest: „Przyjazne środowisko pracy, etyczny rodzimy biznes, ścisła współpraca i ciągły rozwój z Partnerami Handlowymi oraz nastawienie na realizację potrzeb klienta poprzez dostarczenie wysokiej jakości produktu, sprawiającego radość z konsumpcji”.

Realizujemy misję poprzez:

  • współpracę z Partnerami Handlowymi, opartą na wzajemnym zaufaniu i szacunku,
  • przejrzysty i stabilny biznes,
  • przejrzystą politykę cenową,
  • ciągłe doskonalenie kompetencji pracowników,
  • doskonalenie skuteczności zintegrowanego systemu zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem pracy,
  • szacunek do tradycji firmy i jej miejsca w historii regionu.

Głównym celem organizacji jest satysfakcja Klientów. Ich wysokie wymagania spełniamy poprzez dbałość o walory smakowe naszych wyrobów, do produkcji których wykorzystujemy surowce najwyższej jakości.