Galeria Sztuk Różnych

Galeria Sztuk Różnych

W niedzielę, 18 września, gdańska artystka malarka Magda Beneda i fotoreporter Maciej Kosycarz oficjalnie zainaugurowali działalność ich autorskiej Galerii Sztuk Różnych na ulicy Ogarnej 101  w Gdańsku. Uroczystość osłodziły nasze słodkości z fabryki czekolady „Bałtyk”.

Magda Beneda i Maciej Kosycarz to artyści związani z Gdańskiem i regionem. Od lat właśnie tutaj tworzą wpisując się w najnowszą historię miasta. Oboje są sympatykami naszej fabryki czekolady „Bałtyk”.

Magda Beneda ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Gdańsku. Jej największą pasją jest malarstwo, które z płótna przenosi na różnego rodzaju „nośniki”. Jej twórczość jest blisko nas, odkryjecie ją na porcelanie w trakcie codziennej kawy czy herbaty, znajdziecie ją na chustach, szalach, sukienkach, a także na specjalnych seriach naszych słodyczy. Obrazy Magdy Benedy pt. „Popatrz na Gdańsk” i „Zachwyć się Trójmiastem” zdobią opakowania naszych pralinek „fruet” i „liqu”. Dzięki takiemu połączeniu sztuki i słodyczy powstał przepiękny upominek z Gdańska i Trójmiasta.

 

pralinki

Pralinki ‚Bałtyku’ „opakowane” obrazami Magdy Benedy


Maciej Kosycarz jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Od początku swojej drogi zawodowej pracował w trójmiejskich mediach jako fotoreporter. Jest założycielem agencji fotograficznej Kosycarz Foto Press specjalizującej się we wszystkich obszarach związanych z fotografią. Ze zdjęć Macieja Kosycarza korzystają największe polskie media, trójmiejskie firmy i instytucje, a także agencje zagraniczne. W jednym z ostatnich albumów z serii „Fot. Kosycarz” znajdziecie bardzo ważne dla nas zdjęcie, które przed laty wykonał jego ojciec, słynny gdański fotoreporter Zbigniew Kosycarz. Na zdjęciu zobaczycie sklep firmowy „Bałtyku”, który znajdował się na ul. Długiej w Gdańsku.

 

 

Nasz sklep z 1956 roku w obiektywie Zbigniewa Kosycarza


 

Zobaczcie fotograficzną relację z inauguracji Galerii Sztuk Różnych:

Galeria Sztuk Różnych Galeria Sztuk Różnych Inauguracja Galerii Sztuk Różnych

Otwarcie Galerii Sztuk Różnych Na zdjęciu Magda Beneda w towarzystwie Macieja Kosycarza (po prawej) i Konrada Mickiewicza, prezesa ZPC Bałtyk. Na czarno-białej fotografii, którą trzyma prezes Bałtyku jest nasz sklep firmowy sprzed lat. To historyczne zdjęcie wykonane przez słynnego fotoreportera Zbigniewa Kosycarza ojca Macieja Kosycarza. Maciej Kosycarz ze zdjęciem sklepu firmowego "Bałtyku", które wiele lat temu wykonał jego ojciec, słynny fotoreporter Zbigniew Kosycarz

Magda Beneda Otwarcie Galerii Sztuk Różnych  Słodycze Bałtyku

Otwarcie Galerii Sztuk Różnych Słodki poczęstunek :) Słodki poczęstunek