Tak tworzymy Dulio

Tak tworzymy Dulio

Nasze cukierki Dulio od kilku miesięcy cieszą podniebienia sympatyków słodyczy. Dulio Vita z witaminami A, C i E bardzo często wybierane są przez osoby ceniące aktywny tryb życia. Dulio Choco Feel, poprzez zawarty w nich magnez pomagają np. osobom zmagającym się ze stresem. Dulio Tropico zaskakują natomiast swoim wyjątkowym, „kanapkowym” wyglądem i kompozycją tropikalnych smaków. Jeśli chcecie zobaczyć jak powstają, to zapraszamy Was na krótką, wirtualną wycieczkę. Odkryjemy przed Wami kilka sekretów tworzenia wyjątkowych słodkości:)

 

DULIO powstają na jednej z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie. Cały proces jest automatyczny, sterowany przez komputery pod nadzorem naszych fachowców.

Podstawowe surowce na masę karmelową są mieszane według naszej receptury. Gdy powstanie odpowiedni roztwór, jest on podawany do wstępnego i zasadniczego gotowania. Potem nadajemy mu odpowiednią barwę i aromat oraz dodajemy sok. Kolejnym krokiem jest formowanie, które polega na wylewaniu mas karmelowych i nadzień do form. Odpowiednia konstrukcja urządzeń dozujących pozwala na to, aby utworzyć skorupkę zewnętrzną i nadzienie wewnętrzne cukierka. Po wylaniu karmelków do form, należy je ostudzić. Dlatego formy, bezpośrednio spod nalewarki przechodzą przez tunel chłodniczy, a potem na przenośnik wyładowujący.  Cały proces jest w pełni zautomatyzowany. Wszystkie elementy  linii połączone są podajnikami, pompami, tak, aby od naważenia surowca po odbiór gotowego wyrobu wszystko odbywało  się  automatycznie.

Na końcu, gotowy cukierek należy jeszcze tylko zawinąć w „owijkę”. Robimy to z wykorzystaniem nowoczesnych automatów. Następnie wszystkie cukierki są pakowane i przechodzą kontrolę specjalnym wykrywaczem metali. Tak sprawdzone torebki układane są do kartonów, które z kolei trafiają na palety, potem do magazynów, transportu i na końcu do sklepów. A zatem wszystkie te cukierki muszą przejść bardzo ciekawą drogę zanim spotkacie je na półkach sklepowych.

Tak wygląda linia do produkcji „Dulio”

 

 Tak powstają Dulio Tak powstają Dulio Tak powstają Dulio

Tak powstają Dulio Tak powstają Dulio Tak powstają Dulio

Tak powstają Dulio Tak powstają Dulio Tak powstają Dulio

Tak powstają Dulio Tak powstają Dulio Tak powstają Dulio

Tak powstają Dulio Tak powstają Dulio   Dulio