5000 cukierków za 5000 kilometrów

5000 cukierków za 5000 kilometrów

 

Marcin Kupczak, śląski bloger i podróżnik w 7 lat odbył 25 podróży, pokonując łącznie 300 tysięcy kilometrów. Ostatnią jego wyprawą była podróż autostopem z Singapuru do Wietnamu, podczas której przebył 5000 kilometrów. Za tę podróż Fabryka Czekolady „Bałtyk” przekazała 5000 cukierków na cel charytatywny – dla podopiecznych Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka „WYSPA” w Chorzowie.

 

Podróż autostopem z Singapuru do Wietnamu zajęła podróżnikowi 41 dni. Swoją wyprawę rozpoczął 20 czerwca w Singapurze. Następnie udał się do Malezji, Tajlandii, Kambodży, aby na końcu dotrzeć do Wietnamu.

Co jest najważniejsze w moich podróżach ? Piękne miejsca ? Nowe jedzenie? Oczywiście to też jest ważne, ale najważniejsi są ludzie. To właśnie ludzie sprawiają, że to czego doświadczamy w różnych miejscach na świecie ma sens. Dzięki współpracy z firmą „Bałtyk” mogę sprawić trochę słodkiej radości nie tylko ludziom na całym świecie ale również dzieciakom z mojego rodzinnego miasta.

Podczas ostatniej wyprawy na trasie Singapur – Wietnam, podróżnika wspierała Fabryka Czekolady „Bałtyk”, która przekazała mu na podróż batony energetyczne „BossMan” oraz cukierki z witaminami „Dulio Vita”.

Batony energetyczne dodawały mi sił, a cukierki witamin – wspomina Marcin Kupczak – bardzo smakowały także osobom, które napotkałem i z którymi podzieliłem się podczas mojej podróży.

 

 Hanys on Tour

Fot. Marcin Kupczak, Hanys on Tour

Jeszcze przed podróżą Marcin Kupczak i Fabryka Czekolady „Bałtyk” uzgodnili, że za wszystkie przebyte przez niego kilometry podczas tej wyprawy „Bałtyk” przekaże tyle samo cukierków Dulio Vita na cel charytatywny. Podróżnik przebył ponad 5000 kilometrów, a zatem „uzbierał” ponad 5000 cukierków. Zgodnie z jego sugestią cukierki trafiły do Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka WYSPA w Chorzowie, w rodzinnym mieście śląskiego podróżnika. W czwartek, 21 września w siedzibie Towarzystwa, w obecności dzieci i rodziców oraz przedstawiciela firmy „Bałtyk” odbyło się przekazanie cukierków.

Od 27 lat staramy się osłodzić życie naszym podopiecznym. Dzięki Marcinowi i firmie „Bałtyk” możemy to realnie uczynić! Razem z naszymi dzieciakami bacznie śledziliśmy podróże Hanys On Tour. Dzięki akcji 5000 cukierków za 5000 kilometrów będziemy mogli osłodzić najbliższy Dzień Chłopaka, Mikołajki, Święta, czy nasze codzienne warsztaty świetlicowe. Właśnie dzięki takim ludziom jak Marcin Kupczak i Fabryka Czekolady „Bałtyk” możemy szerzyć naszą misję niesienia pomocy pokrzywdzonym przez los, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – powiedziała Anna Sierotnik, prezes Zarządu Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka WYSPA.

 

Wyspa

Fot. Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka WYSPA